Піротехніки ДСНС розміновують Харківську область

Ілюстративне фото

Минулої доби, 3 серпня, піротехнічні розрахунки ДСНС провели обстеження близько 7,2 гектарів території у Харківському, Ізюмському, Куп’янському, Богодухівському та Чугуївському районах Харківської області.

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні ДСНС Харківщини.

«До робіт залучалися 32 піротехнічні розрахунки ДСНС у складі 158 саперів та 67 одиниць техніки», – йдеться у повідомленні.

За допомогою машин механізованого розмінування обстежено 6 880 кв. метрів.

Обстежено та розміновано 7,6 км ліній електропередачі та шість приватних домогосподарств.

Сапери виявили та знешкодили 55 одиниць ворожих мін, вибухівок та боєприпасів.

«Всього, з початку бойових дій піротехніки ДСНС обстежили близько 3396 га території, 277 км автомобільних доріг, 2348 км ЛЕП, 159 км залізничних колій та 191 км газопроводів, де виявлено та знешкоджено 74 тис. 651 ВНП», – повідомили в Службі порятунку.

Рятувальники вже вкотре наполегливо попереджають мешканців Харківщини про необхідність бути пильними та обережними. У разі виявлення підозрілого предмету або вибухівки одразу повідомляйте за номером телефону — 101.

Категорично забороняється:

торкатися предмету і пересувати його;

користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Як повідомляв Харків Times, минулої доби в Харківській області знову палали пожежі від російських обстрілів та бомбардувань. Росіяни з артилерії, мінометів, танків, використовуючи ракети та керовані авіабомби, обстрілювали населені пункти Богодухівського, Харківського, Чугуївського, Ізюмського та Куп’янського районів.