Харківського сепаратиста Корнєва засудили до тюремного ув’язнення

Фото: Владислав Абдула/Facebook

Суд у Харкові визнав винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. 1 ст. 110 КК України) 37-річного місцевого мешканця Олексія Корнєва та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це Харків Times повідомив речник СБУ області Владислав Абдула.

За інформацією слідства, Корнєв, активіст харківського антимайдану з 2014 року усіляко підтримував ідею створення так званої “ХНР”. Наприкінці 20124 року він втік до росії і з того часу мешкає на території рф.

У квітні 2015 року він брав участь у круглому столі на тему “створення комітету політичних емігрантів Харківщини”, який відбувся у москві.

“Під час цього публічного заходу він закликав усі організації та структури, що визнають так звану “харківську народну республіку”, об’єднатися для створення тимчасового уряду не підконтрольного Україні для побудови на території Харківської області квазідержавного утворення “ХНР” та незаконного приєднання до нього інших регіонів України.”, – розповів Владислав Абдула.

За даними фактами слідчі відкрили кримінальні провадження  за ч. 1 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). У рамках досудового розслідування було проведено судово-портретну та дві судово-лінгвістичні експертизи, які підтвердили протиправний характер цих закликів та особисту причетність до них Олексія Корнєва.

На підставі зібраних слідчими доказів Корнєва засудили до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Оскільки він наразі перебуває на території росії, то початок строку відбування покарання визначено з дня його фактичного затримання.

Як повідомляв  Харків Times, у березні 2023 року у Харкові затримали чергового прихільника “руського миру” – 38-річного чоловіка, який агітував за створення так званої “ХНР”.