Директора харківської клініки репродуктивної медицини викрили на торгівлі дітьми

Фото: Офіс генерального прокурора

Правоохоронці викрили масштабну торгівлі новонародженими українськими дітьми, організовану керівниками медичних клінік, що надають послуги у сфері репродуктивної медицини у Києві та Харкові.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Офісу генпрокурора України.

За інформацією слідства, зловмисники продавали новонароджених дітей громадянам країн, де заборонено сурогатне материнство.

“Підозрювані підшуковували на території Харківської області жінок-донорів яйцеклітин та жінок, які через свій уразливий стан чи матеріальну скруту, погоджувалися стати сурогатними матерями для іноземних громадян.”, – розповіли в Офісі генпрокурора.

Окрім організаторів у схемі брали участь ще 10 негідників – працівники клінік репродуктивної медицини, менеджери, адміністратори та адвокат.

Слідство встановило, що за новонароджену дитину зловмисники отримували від 50 до 70 тис євро. З них сурогатним матерям сплачували близько 12 тис євро.

Згідно домовленостей сурогатна матір після народження дитини надавала дозвіл на вивіз немовляти за кордон та згоду на подальше отримання дитиною громадянства іншої країни.

Якщо жінки не погоджувалися на деякі умови, то негідники погрожували їм та залякували їх.

Правоохоронці встановили, що учасники схеми переправили за кордон 8 немовлят. Ще одного новонародженого намагалися вивезти під час дії воєнного стану. Але правоохоронці не дозволили негідникам реалізувати свій намір.

Також перевіряється інформація щодо близько 40 фактів переміщення новонароджених дітей з України за кордон в порушення чинного законодавства.

Всім 12 учасникам групи повідомили про підозру у торгівлі людьми (ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149, ч. 1 ч. 2 ст. 255 КК України).

За адресами проживання підозрюваних, в офісах та клініках проведено понад 40 обшуків. Вилучено медичну документацію, копії паспортів громадян України та іноземних країн, довіреності щодо представництва інтересів, інші документи, грошові кошти, ноутбуки, мобільні телефони, чорнові записи та флеш носії.

П’ятьох зловмисників затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Слідство вирішує питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Як повідомляв Харків Times, харків’янка мимоволі взяла участь в афері з сурогатним материнством.