За співпрацю з ворогом засудили колишнього головного інженера з Куп’янська

У Харкові суд визнав винним у колабораціонізмі та пособництві окупантам колишнього головного інженера Куп’янського комбінату хлібопродуктів. Під час окупації 30-річний чоловік допомагав російським мародерам красти українське зерно.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Слідство довело, що під час окупації чоловік добровільно перейшов на бік ворога. Спочатку намагався побудувати кар’єру «правоохоронця». У середині травня 2022 року він уклав трудовий договір з окупаційною адміністрацією та обійняв посаду «полицейского взвода патрульной службы Управления внутренних дел ВГА Харьковской области».

Однак згодом він вирішив повернутися до попередньої сфери діяльності. У серпні минулого року «Голова» так званої «ВГА Харьковской области» своїм наказом призначив чоловіка на посаду «директора» государственного предприятия «Продовольственные ресурсы», яке окупанти створили на базі цього ж українського комбінату хлібопродуктів.

Новоспечений «начальник» зареєстрував підприємство за російським законодавством у фейковій «Налоговой службе Харьковской области». Після цього уклав договір з окупаційною «Купянской железной дорогой» на подачу залізничних вагонів для здійснення вивезення сільськогосподарських культур зі складських приміщень та елеватора українського комбінату хлібопродуктів на територію рф.

Крім того, пособник окупантів збирався безоплатно передати представнику підприємства з м. Ростов-на-Дону рф пшеницю врожаю 2021 року.

За інформацією управління СБУ Харківської області, поплічник окупантів підготував до відправки в рф майже 700 тонн української пшениці. Також він встиг відправити до росії декілька “пробних” партій. Проте організувати масовий вивіз на російську території українського зерна не встиг, бо Сили Оборони вибили окупантів з Куп’янщини.

Правоохоронці затримали його під час стабілізаційних заходів.

Суд визнав зловмисника винним за двома статтями Кримінального кодексу України:
– ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
– ч.1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Йому призначено покарання у виді 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування та в державних органах, що надають публічні послуги, строком на 11 років та з конфіскацією всього майна.

Обвинувальний вирок виніс Червонозаводський районний суд м. Харкова. Наразі триває строк на апеляційне оскарження.

Як повідомляв Харків Times, СБУ затримала мешканця Куп’янська, який допомагав окупантам красти українське зерно.