Окупаційній чиновниці, яка збирала документи у мешканців Куп’янщині, повідомили про підозру

Фото: Нацполіція Харківської області

Слідчі заочно оголосили про підозру у колабораціонізмі 48-річній мешканці селища Дворічна Куп’янського району Харківської області. Під час окупації жінка добровільно пішла працювати до створеної ворогом так званої адміністрації

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, підозрювана обійняла посаду “и. о. специалиста сектора внутренней политики Двуречанского территориального управления ВГА Купянского района”.

На цій посаді колаборантка виконувала такі завдання:

  • проводила прийом місцевих мешканців;
  • збирала документи від мешканців селища документи. Ці дані використовувалися для оформлення «допомоги» від рф у розмірі 10 тис. російських рублів;
  • формувала списки осіб похилого віку з метою постановки їх на пенсійний облік.

Відносно дій окупаційної чиновниці проводиться досудове розслідування за ч. 2 ст. 111-1 КК України ( колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років, з конфіскацією майна або без такої.

Після звільнення території району від окупантів жінка втекла. Слідство вирішує питання щодо оголошення її у розшук.

Як повідомляв Харків Times, слідчі повідомили про підозру у колабораціонізмі 49-річній депутатці, обраній до Дворічанської селищної ради Харківської області від забороненої в Україні партії “ОПЗЖ”.