У трьох районах Харківщини планують вчити дітей офлайн

Навчальний рік 2023/2024 р. зможуть провести у традиційному форматі школи трьох районів Харківської області. Навчання офлайн відбудеться, якщо у закладах створять передбачені законодавством умови для перебування дітей.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Держпродспоживслужби у Харківській області.

З 1 вересня 2023 року за очною формою навчання планується функціонування закладів освіти в Красноградському, Богодухівському, Лозівському районах.

Проте, не всі заклади освіти, які планують функціонування за традиційною формою навчання, мають укриття, відзначили у службі. В більшості закладів освіти обладнанні найпростіші укриття або планується використовувати укриття, які розташовані від закладу освіти на відстані 30-50 м.

У Краснокутській та Коломацькій територіальних громадах уже створені комісії з питань оцінки готовності закладів освіти, куди увійшли і представники Держпродспоживслужби.

Для створення в закладах освіти безпечних умов перебування необхідно:

  • неухильно виконувати вимоги санітарного законодавства;
  • вирішити питання облаштування укриттів відповідно до вимог «Рекомендацій щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти», затверджених листом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 14.06.2022 № 03-1870/162-2, особливу увагу приділяти питанням забезпечення питною водою гарантованої якості, належного водовідведення, організації харчування, облаштування вентиляції, освітлення та ін.;
  • проводити лабораторні дослідження, передбачені Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я від 25.09.2020 № 2205, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я від 24.03.2016 № 234, не рідше 1 разу на рік, зокрема, питної води, рівнів освітлення, показників мікроклімату, стану забруднення піску тощо;
  • у разі отримання нестандартних результатів лабораторних та інструментальних досліджень провести необхідні заходи щодо усунення порушень;
  • забезпечити заклади освіти якісною питною водою у кількості, необхідній для питного режиму, приготування їжі, миття посуду, прибирання тощо;
  • погодити з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області примірні чотиритижневі сезонні меню або використовувати у роботі меню, рекомендовані Міністерством охорони здоров’я України, які не потребують додаткового погодження з територіальними органами Держпродспоживслужби (МОЗ України рекомендовані меню для одноразового харчування дітей віком від 6 до 18 років у закладах освіти та інших організованих колективах на осінній період; для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на осінній період; для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на зимовий період);
  • забезпечити заклади освіти, у тому числі харчоблоки, у достатній кількості необхідними мийними та деззасобами, технологічним, холодильним обладнанням, кухонним, столовим та чайним посудом;
  • не допускати до роботи працівників без даних про проходження обов’язкових медичних оглядів тощо.

Як повідомляв Харків Times, 7 липня Рада оборони Харківської області прийняла рішення про дозвіл на повернення учбових закладів до очної форми навчання. Це рішення було прийняте без урахування наявних укриттів.

12 липня, під час брифінгу у ХОВА  т.в.о. начальника ГУ ДСНС України у Харківській області Сергій Чабань, тільки 82 укриття у навчальних закладах області відповідають вимогам безпеки.

У громаді на Харківщині відмовилися від очної форми навчання.