Від цього року Різдво святкуємо 25 грудня, а Покрова – 1 жовтня

Фото: Ярослав Железняк/Telegram

Сьогодні, 14 липня, Верховна Рада на своєму засіданні змінила дати святкування таких церковних свят, як Різдво, Покрова Пресвятої Богородиці та День Хрещення Київської Русі. Відповідно переноситься святкування таких державних свят, як День захисників та захисниць України та День Української Державності.

Про це Харків Times довідався з повідомлення інформаційного агентства Interfax-Україна.

Як повідомив агентству член фракції «Голос» нардеп Ярослав Железняк, ухвалення відповідного президентського законопроекту №9431 в цілому підтримав 241 депутат. Проти висловилися двоє, тих, що утрималися, не було, але 65 нардепів не голосували.

Як написав Железняк у своєму телеграм-каналі, «метою законопроекту є «відмова від російської спадщини».

Відтепер в Україні Різдво Христове святкуватимуть разом з усією Європою – 25 грудня, а не 7 січня, як це було раніше. Свято Покрова Пресвятої Богородиці та приурочений до нього День захисників і захисниць України відзначатимемо 1, а не 14 жовтня.

Трохи складніше вийшло з Днем Хрещення Київської Русі, у який Україна святкує також День Української Державності. За Юліанським календарем, його мали б відзначати 28 липня, а за Григоріанським, прийнятим у більшості країн Європи, а відтепер і в Україні, – завтра, 15 липня. Але через те, що підписання закону про нові дати святкування планується дещо пізніше, цього року День Державності ще відсвяткуємо «за старим стилем».

Старі дати свят відсьогодні викреслені з переліку святкових та вихідних днів.

Як повідомляв Харків Times, у 2019 році Православна церква України була не проти того, щоб святкування Різдва було перенесено з 7 січня на 25 грудня. Але наразі не змінювала дату святкувань, очікуючи більшої підтримки у цьому питанні з боку українського суспільства.