Понад дві тисячі рибин загинули в річці Уди на Харківщині

Фото: Державна екологічна інспекція у Харківській області

Фахівці Держекоінспекції Харківщини виявили понад дві тисячі рибин та 5 мертвих качок у річці Уди, де наприкінці червня стався мор тварин.

Про це Харків Times повідомили у Державній екологічній інспекції у Харківській області.

“29 червня 2023 року обстеженням ділянки річки Уди на території Пісочинської ОТГ, неподалік торгівельного майданчику ринку «Лоск», було виявлено та зафіксовано факт масової загибелі риби в кількості 2189 екземплярів.”, – йдеться в повідомленні.

За даними екоінспекції загинули 10 видів риби:

– 1 683 екз окуня;

– 411 екз. плітки;

– 8 екз. лина;

– 44 екз. йорша;

– 3 екз. бичка;

– 5 екз. сома;

–  6 екз. ляща;

– 2 екз. судака;

– 2 екз. карася;

– 25 екз. щуки.

Загальна площа скупчення загиблої риби склала 32 кв.м на ділянці річки довжиною 350 метрів. Також зафіксовано загибель п’яти качок.

Під час візуального обстеження фахівці встановили, що вода в річці мутного кольору, має неприємний запах, а в місцях скупчення загиблої риби виявлені плями масляної консистенції. Для встановлення концентрацій забруднюючих речовин екоінспектори відібрали проби води для проведення лабораторних досліджень. Також в інспекції готують матеріали за фактом загибелі риби та птиці, які потім передадуть до прокуратури.

Як повідомляв Харків Times,  29 червня державні інспектори та співробітники сектору іхтіології, регулювання рибальства та меліорації встановили факт загибелі риби й навіть птиці на річці Уди неподалік селища Пісочин Харківської області.

Розпочато розслідування загибелі риби та птиці в річці Уди.