У Харкові чиновницю ОВА підозрюють у нанесенні збитків на 1,3 млн грн

Правоохоронці викрили головного спеціаліста Департаменту науки і освіти Харківської обладміністрації на зловживаннях під час державних закупівель обладнання для дітей з порушеннями зору. Сума шкоди державі сягає майже 1,3 млн грн.

Про це Харків Times довідався з повідомлень Харківської обласної прокуратури і управління СБУ області.

За інформацією слідства, восени 2021 року обласний Департамент освіти та науки проводив закупівлю інтерактивних LED-панелей із вбудованими комп’ютерами у харківську спеціалізовану школу для дітей з порушеннями зору.

“Головний спеціаліст Департаменту, яка за своїми службовими обов’язками була уповноваженою особою з питань державних закупівель, всупереч інтересам служби визначила переможцем київську комерційну фірму, що запропонувала значно завищені ціни на цей товар. Вартість їхньої пропозиції була завищена порівняно з ринковою ціною майже на 60 %.”, – повідомили в СБУ.

Не зважаючи на значно завищену ціну, договір був укладений саме з цим постачальником.

За інформацією прокуратури області, ціна за одиницю товару від київської фірми склала майже 193 тисяч гривень. Під час досудового розслідування встановлено, що ринкова вартість предмета закупівлі є завищеною: на дату укладення договору вона становила 120 тис. грн.

За результатами судово-економічної експертизи, розмір шкоди, завданої державі внаслідок дій чиновниці обладміністрації, становить майже 1 282 760 грн.

Слідчі повідомили їй про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). За такий злочин передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн).

Як повідомляв Харків Times, директора Департаменту капітального будівництва ХОДА затримали за хабар в ніч з 3 на 4 серпня 2020 року. Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190; ч.2 ст. 15, ч. 4 ст. 27; ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 369 КК.