Якби розшукувана дівчинка не застогнала, її могли б не помітити (фото)

Фото: Нацполіція України

Зниклу майже чотири доби тому дворічну Віолетту Мужечук знайшли у лісі майже за 10 кілометрів від дому.

Про це Харків Times повідомили у Національній поліції України.

«Чотириденні пошуки дворічної Віолетти на Харківщині завершились щасливим спасінням — дівчинка виснажена, налякана, втомлена, але жива! Вона була знайдена групою поліцейських і військових у лісі на відстані близько 10 км від дому», – йдеться у повідомленні.

Як розповів Суспільне Харків начальник управління кримінального розшуку поліції Харківщини Роман Іващенко, якби дівчинка, яка згорнулася клубочком в траві під деревом, не застогнала у ту мить, коли поруч проходили пошуковці, її могли б і не знайти.

«Це край лісу, по діагоналі, це дуже далеко від її дому… Якби вона не застогнала у той момент, можливо, її б і не помітили. Це такий маленький клубочок, який сидів у траві. Вона була за розміром як кошеня”, — розповів Іващенко.

За його словами, шукаючи дівчинку в лісі, дорослі пошуковці дуже потерпали від комарів та хвилювалися, як їхні укуси перенесе дитина.

«Коли її знайшли, вона була дуже слабка, сиділа під деревцем. Коли пошуковці йшли. вона застогнала і хлопці її почули. Це дуже щільний ліс. коли ми його прочісували, нас заїдали комахи. Ми думали, як вона від комах виживе. Але вона не була покусана. Подряпини були від невеликих гілок, але серйозних поранень не було», – каже начальник управління.

Каже, що коли дитину знайшли, «це були мурашки й сльози», а вона сама попросила «водю, водю» – і їй дали води.

Першими про щасливу знахідку повідомили батьків Віолетти. Батько маленької приїхав з фронту та брав участь у пошуках. Щасливі родичі зустрілися з дочкою вже під час передачі її лікарям.

Як повідомляв Харків Times, дворічну Віолетту Мужечук знайшли сьогодні, 27 травня, на четверту добу після зникнення, посеред лісу за шість, як повідомлялося раніше, кілометрів від дому. Насправді дівчинка за три з половиною доби пройшла лісом близько десяти кілометрів.