У Харкові діяв осередок мільйонної ботоферми, яка дискредитувала президента та першу леді

Фото: УНН

СБУ викрила організаторів ботоферми, які на замовлення однієї з політсил дискредитували військово-політичне керівницвто України. Один з осередків злочинного угрупування діяв у Харкові.

Про це Харків Times повідомили у Харківському управлінні СБУ.

За оперативною інформацією, організатором ботоферми став громадянин рф, який проживав у Києві і позиціонував себе як «політичний експерт».

“Він організував інформаційно-підривну діяльність на замовлення однієї з вітчизняних політсил. Для координації злочинних дій був на «зв’язку» з нинішнім народним депутатом, що входить до близького оточення колишнього керівництва нашої держави”, – розповіли в СБУ.

Серед останніх «операцій» зловмисників: поширення контенту про нібито конфлікт між керівництвом ОП і Головнокомандувачем ЗСУ, а також проведення кампанії з дискредитації першої леді.

Для «розгону» деструктивного контенту ділки адміністрували більше 1 млн. власних ботів, а також численні групи в соцмережах з аудиторією майже 400 тис. користувачів.

За інформацією слідства, пропагандистські «потужності» цієї ботоферми використовували і представники російських спецслужб. Зокрема, через ботів вони поширювали фейкові новини щодо ситуації з фронтів та проводили інші інформаційні диверсії.

В ході багатоетапної спецоперації встановлено, що російський «політтехнолог» створив спеціальне програмне забезпечення. За його допомогою учасники групи управляли в автоматичному режимі необмеженою кількістю анонімних акаунтів в найбільш популярних соцмережах.

Для маскування протиправної діяльності зловмисники облаштували відповідне обладнання у різних містах – Києві, Харкові та Вінниці.

Крім того, «політексперт» неодноразово оприлюднював деструктивну пропаганду від свого імені, особисто виступаючи на медіа-ресурсах, підконтрольних його «кураторам».

Під час обшуків за місцями перебування організаторів злочину правоохоронці вилучили:

▪️ апаратно-програмний комплекс, який забезпечував функціонування ботоферми;
▪️ 5000 сім-карт, які зловмисники використовували для створення та подальшого ведення технічних акаунтів;
▪️ 200 «Proxy»-серверів для підміни ІР-адрес та уникнення блокування відповідних інтернет-ресурсів.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 КК (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх організаторів ботоферми.

Як повідомляв Харків Times, кібербійці Служби безпеки України у Харківській області викрили та припинили роботу чергової ботоферми, що працювала на рф.