93% українців вірять у Перемогу

Фото: Валентин Огіренко

У Перемогу над російськими загарбниками вірять 93% громадян в усіх регіонах України.

Про це Харків Times довідався з оприлюднених результатів опитування соціологічної групи «Рейтинг» на 18 березня.

«Віра у перемогу залишається на найвищому рівні: 93% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад росії. Впевненість у перемозі переважає в усіх регіонах країни», – йдеться у повідомленні.

Щодо строків переможного закінчення війни, тут респонденти дещо розходяться у думках. Майже половина опитаних (47%) вважає, що «Україна зможе перемогти у війні з росією вже у найближчі кілька тижнів». Близько чверті (23%) вважають, що війна «триватиме кілька місяців». І лише 17% думає, що війна закінчиться за півроку-рік чи навіть більше. Стільки ж людей не змогли відповісти на це запитання. Тих, хто взагалі не вірить у Перемогу, практично немає.

«Абсолютна більшість опитаних (82%) вважають загрозу розколу країни малоймовірною, ця впевненість суттєво зросла внаслідок згуртування населення під час війни», – повідомляє «Рейтинг».

Прямі переговори Зеленського з путіним щодо припинення війни підтримують 74%, чверть – не підтримують. Трохи більше прихильників прямих переговорів на Півдні й Сході, але й в інших регіонах також таких більшість. Водночас, підписання тимчасового перемир’я з росією без виведення її військ з території України на думку українців є неприйнятним (89%).

У якості загроз, викликаних війною, українці бачать ріст цін (45%) та дефіцит палива (38%) – ці загрози, на думку опитанипх, можуть виникнути з високою ймовірністю у найближчі кілька місяців. Знецінення гривні й зрив посівної кампанії вважають ймовірним не більше чверті опитаних, голод –  13%. Мешканці східних регіонів дещо більше бояться настання згаданих загроз, аніж мешканці інших макрорегіонів.

На думку українців найбільш дружніми до України є сьогодні Польща, Литва, Великобританія та США. Також дружніми вважають Чехію, Румунію, Молдову, Словаччину, Туреччину, Францію, Словенію. Близько половини опитаних вважають дружніми Угорщину, Грузію та Німеччину, ще третина – нейтральними. Переважно нейтральним вважають також Китай.

Проте росія (98%) та білорусь (84%) майже одностайно сприймаються як ворожі країни.

«При цьому у міжнародних настроях відчутно зміцнішала регіональна консолідація: якщо раніше до США та інших західних країн холодніше ставились мешканці сходу та півдня, то зараз ці країни однаково дружні для мешканців усіх макрорегіонів. Те саме стосується ворожих країн – росія та білорусь ворожі країни для абсолютної більшості українців незалежно від місця проживання», – відмічає «Рейтинг».

Підтримка створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі, Великобританії зросла з 61% (у січні) до 85%. Сьогодні підтримка такого союзу вища, ніж підтримка інтеграція України з НАТО (72%).

«44% вважають, що Україна має обов’язково вступити в НАТО, 42% – що Україна має продовжувати співпрацю з НАТО, але не ставати членом союзу. Співпрацю з НАТО поза членством в Альянсі підтримує більше людей ніж до війни, ця цифра збільшилась за рахунок тих, хто раніше казав, що з НАТО взагалі не потрібно співпрацювати (зараз таких лише 7%). Найбільше прихильників вступу серед західних, центральних областей, на Півдні та Сході – більше підтримують співпрацю поза членством в Альянсі», – свідчать результати дослідження.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 18 березня 2022 р.