У Харкові шахраї спробували списати з рахунку фірми відразу 36 мільйонів

Фото: hk.npu.gov.ua

У Харкові запобігли спробі повторного рейдерського захоплення сільгосппідприємства. За підробленим приписом виконавчої служби з рахунків підприємства списали 36 млн грн. Банк відстежив рух грошей, і наступного дня зловмисників затримали в Києві під час спроби перевести суму в готівку. Серед затриманих виявилися громадяни, вже помічені у спробі рейдерського захоплення цього підприємства в 2019 році.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 4 серпня 2021 року співвласниця і генеральна директорка одного з харківських приватних сільгосппідприємств отримала смс-повідомлення про те, що з її особистого рахунку в банку списані гроші на суму понад 36 млн грн. Оскільки сама власниця рахунку ніяких фінансових операцій в цей час не скоювала, вона звернулася до відділення банку, де їй повідомили, що гроші списані в межах виконавчого провадження.

Підставою для списання коштів з рахунку жінки стала постанова, яку до фінансової установи надіслав приватний виконавець.

З наданих банком документів встановлено, що незнайомий директорці підприємства чоловік надав приватному виконавцю підроблений виконавчий напис. Документ був завірений київським нотаріусом, який в цей час був оголошений у розшук.

З документа випливало, що у 2019 році жінка нібито уклала договір позики на 36 млн грн з цією людиною, хоча в зазначений у тому ж папері термін потерпіла перебувала в Німеччині.

На підставі підробленого договору позики приватний виконавець відкрив виконавче провадження і надав до банку документи для списання коштів з рахунку юридичної особи.

За даними слідства, «позикодавець» отримав на свій рахунок 33 млн грн, а залишок грошей був переведений на рахунок приватного виконавця в якості винагороди.

5 серпня 2021 року в Києві при спробі зняття зазначеної суми у відділенні одного з банків зловмисника затримали. Разом з ним затримали ще двох. Ці двоє, як з’ясувалося, причетні до рейдерського захоплення активів зазначеного сільськогосподарського підприємства в 2019 році. Ця справа, до речі, зараз знаходиться на розгляді в суді.

Попередньо встановлено, що у 2014 році затриманий «позикодавець» був умовно-достроково звільнений від відбування покарання за умисне вбивство та у 2020 році засуджений за незаконний обіг наркотичних засобів.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 4 ст. 190 КК (шахрайство).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Зараз вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру, а також про обрання запобіжного заходу і накладення арешту на їх майно.

Досудове розслідування триває.

Як повідомляв Харків Times, поліція розслідує рейдерське захоплення врожаю пшениці в Ізюмському районі.

У Харкові викрили потужне угруповання сільгоспрейдерів.