У Харківській ЦКБ № 5 проходять обшуки (фото)

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) проводять обшуки у приміщеннях клінічних лікарень на залізничному транспорті Києва, Харкова, Львова, Одеси та Дніпра Філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Українська залізниця», а також у самій Філії.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі НАБУ.

«Слідча дія санкціонована і здійснюється у межах розслідування за фактом заволодіння службовими особами АТ «Укрзалізниця» бюджетними коштами в особливо великих розмірах за Програмою медичних гарантій щодо надання медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», у розмірі 59 933 926 гривень, отриманих від Національної служби здоров’я України», – йдеться у повідомленні.

У Харкові це перш за все стосується ЦКБ №5, що належить «Укрзалізниці», де зовсім недавно, у середині травня, була підключена нова киснева траса на 100 точок, створена на кошти харківських меценатів. Втім, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк, мабуть, «щось таки знав», коли 26 травня заявив на брифінгу про проблеми, які існують у підписанні договору між ЦКБ №5 та НСЗУ.

“Є проблемне питання, пов’язане з тим, що самі лікарні не мають статусу юридичної особи. Тобто фактично прямо сама лікарня не законтрактована НСЗУ на прямих відносинах, а законтрактована” Укрзалізницею” через медичну службу свою. Там, де є невідповідність вимогам НСЗУ – а це лікарні не харківські – виникли питання», – заявив Черняк.

Схоже, «питання виникли» в тому числі й до харківських лікарень, причому в загальній сумі на майже 60 мільйонів гривень. Дорогі питання, тягнуть на п’ять кримінальних статей.

У НАБУ запевняють, що обшуки ведуться тільки в адміністративних приміщеннях і жодним чином не вплинуть на «надання медичних послуг пацієнтам». Хотілося б вірити, тому що під час епідемії регіону тяжко доведеться без гарної, щойно обладнаної за приватні кошти лікарні, готової приймати хворих із COVID-19.

Як повідомляв Харків Times, у квітні співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) викрили схему створення штучної заборгованості на суму 7 мільйонів гривень державному підприємству «Южгипрошахт» (м. Харків). У скоєнні злочину підозрюють колишнього в.о. директора ДП та його заступника.