«Польський Харків» розкрив теми майбутніх екскурсій

Фото: uk.wikipedia.org

Сьогодні, 4 березня, в Харкові на засіданні міської Туристичної ради презентували нові туристичні маршрути, пов’язані з польськими сторінками історії міста.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради.

Як розповіла менеджер з туризму Міського туристично-інформаційного центру Дар’я Саксонова, нові маршрути були створені тому, що у Харкові є багато місць, які так чи інакше пов’язані із життям та діяльністю видатних польських діячів, які у XIX-XX століттях брали активну участь у розвитку міста Харкова.

На даний момент розроблено три туристичні маршрути. Тривалість кожної екскурсії — близько трьох годин.

Перший маршрут — «Польський слід в Харкові» — оглядовий. Він поєднує в собі пішохідну та автобусну частина. Схема екскурсії виглядає так: колишній головний корпус Харківського імператорського університету (вул. Університетська), колишній Санкт-Петербурзький міжнародний комерційний банк (зараз — облуправління «Ощадбанку» на пл. Конституції), Харківський академічний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка, Римсько-католицький кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, дипломатичні представництва Польської Республіки в Харкові в 1921–1937 рр. і Меморіал жертвам тоталітаризму.

Другий маршрут — «Шедеври архітектури Харкова — творіння польських архітекторів». Повністю пішохідний.

«Обравши цей маршрут, туристи зможуть насолодитися такими цікавими об’єктами, як сучасна будівля міської ради, будівлі колишнього Купецького банку та готелю «Асторія», Братського будинку Успенського собору, доходного будинку і приватної клініки доктора І.Арье, театру імені Шевченка, Управління Національного банку в Харківській області та Римо-католицький кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії», — розповіла менеджер з туризму.

Третій маршрут — «Історія дипломатичних представництв Республіки Польща в Харкові». В рамках цієї екскурсії туристи відвідають Харківський політехнічний університет, Римсько-католицький кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, Меморіал жертвам тоталітаризму, а також дізнаються історію становлення і розвитку дипломатичних представництв Республіки Польща в Харкові. Остаточно схему цього маршруту ще не затвердили, тому до нього будуть додавати інші цікаві об’єкти, пов’язані з польськими сторінками історії у Харкові.

Туристичні екскурсії «Польський Харків» розроблялися в рамках проекту «Харків дипломатичний» спільно з Генеральним консульством Республіки Польща в Харкові.

Як повідомляв Харків Times, в мерії презентували екскурсійно-туристичний проект «Музей харківських підземель».