Суд визнав незаконною закупівлю харківською “швидкою допомогою” дизпалива на 7 млн гривень

Фото: Харків Times

Господарський суд Харківської області задовольнив у повному обсязі позов Харківської місцевої прокуратури №1 про визнання незаконним та скасування рішення засідання тендерного комітету та визнання недійсним договору на закупівлю харківським Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф дизельного палива на суму 7 млн грн.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

“За інформацією керівника місцевої прокуратури Катерини Шевцової, під час моніторингу офіційного вебпорталу публічних закупівель “Prozorro” встановлено порушення законодавства щодо проведених процедур публічних закупівель товарів, робіт та послуг розпорядниками бюджетних коштів”, – йдеться у повідомленні.

Замовником – комунальним некомерційним підприємством Харківської обласної ради “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” – проведено процедуру закупівлі дизельного палива на суму близько 7 млн грн. Встановлено, що замовником без наявних на те підстав, передбачених п. 3 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі”, визначено переговорну (скорочену) процедуру щодо предмету закупівлі. У подальшому з одним із ТОВ укладено договір на закупівлю дизельного палива на суму майже 7 млн грн, що порушує вимоги чинного законодавства.

Це і стало підставою для направлення місцевою прокуратурою відповідної позовної заяви. Рішення набере чинності після сплину строків на апеляційне оскарження.

За даними про закупівлю порталу “Prozorro”, постачальником палива виступило харківське ТОВ “Торговий дім “САН ОЙЛ”.

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф обґрунтував застосування переговорної процедури розпорядженням Кабінету Міністрів від 03.02.2020 р. №93-р “Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV”, розпорядженням Харківської обладміністрації від 21.03.2020 р. №145 “Про встановлення режиму надзвичайної ситуації на території Харківської області” та Протоколом позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 26.03.2020 р. № 8 “Щодо введення додаткових заходів боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 на території Харківської області”. Метою закупівлі названо “забезпечення готовності екстреної медичної допомоги до надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на час спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Північно-східний офіс Держаудитслужби виявив порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі, а також в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель.

Як повідомляв Харків Times, заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев заявив про можливе неефективне використання бюджетних коштів харківським Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.