Станція метро “Московський проспект” буде перейменована в “Турбоатом” – Кернес

Фото: www.metro.kharkov.ua

Станцію метро “Московський проспект” буде перейменовано в “Турбоатом”.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення мера Харкова Геннадія Кернеса на його каналі в Telegram.

За його словами, з такою пропозицією сьогодні до міської ради звернувся колектив АТ “Турбоатом”, і воно буде розглянуто на найближчій сесії 16 жовтня.

“Особисто я підтримую.” Турбоатом “- флагман нашого машинобудування, відомий у всьому світі, гідно проходить всі труднощі, виходить на нові ринки. Віктор Суботін (генеральний директор заводу – Харків Times ) зберіг колектив, вміє привернути молодь в галузь. Упевнений, що топонімічна комісія і депутати проголосують “за”, – написав Кернес.

Примітка Харків Times . На наявному в інтернеті плані Харківського метрополітену, датованому 1967 роком (в той час будувалася перша черга Холодногірсько-заводської лінії), станція метро, що була названа згодом “Московський проспект”, позначена як “Турбінний завод” (стара назва “Турбоатома”). При введенні багатьох станцій в експлуатацію їхні будівельні назви були змінені на такі, що мають більш ідеологічне забарвлення. Так, станція “Левада” отримала назву “Проспект Гагаріна”, “Завод” Кондиціонер” – “Комсомольська” (згодом – “Маршала Жукова”, “Палац спорту”), “Південкабель” – “Індустріальна” (зараз “Ім. Масельського”), “Електроважмаш” – “Пролетарська” (зараз “Індустріальна”) та ін. Підчас пізніших перейменувань станцій до нинішнього часу ці назви не використовувалися.