Харківський адвокат заявляє про побиття тюремниками у Дніпрі онкохворої засудженої та відмову їй у лікуванні

Анна Солопова. Фото: khpg.org

Харківський адвокат Геннадій Токарев заявляє про побиття тюремниками у Дніпрі онкохворої засудженої Анни Солопової та відмову їй у лікуванні.

Про це Харків Times дізнався з листа Токарева керівнику Офісу Президента України Андрію Богдану, міністру юстиції України Денису Малюсьці та низці інших посадовців.

Токарев, який був представником Солопової в Європейському суді з прав людини, повідомив, що 27 червня ЄСПЛ прийняв рішення у справі “Солопова проти України” (заява №17278/18), в якому визнав порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з неналежною медичною допомогою хворій ув’язненій Анні Солоповій, яка страждає на онкологічну хворобу, під час її тримання під вартою в ДУ “Дніпровській УВП (№4)”. В ході провадження у цій справі Європейський суд вказав Уряду України на необхідність лікування хворої дівчини, якій на час її взяття під варту було лише 19 років, відповідно до вимог медичних протоколів лікування.

Починаючи з квітня 2018 року і по теперішній час, завдяки об‘єднаним зусиллям правозахисників та Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, вказівкам Європейського суду Уряду України, фаховій медичній допомозі лікарів Дніпропетровського клінічного онкологічного диспансеру вдалось компенсувати недбале ставлення до своїх обов’язків тюремних лікарів та зберегти життя молодій людині.

“Мені зателефонувала Анна Солопова і повідомила, що 30 серпня цього року її раптово перевели відбувати покарання до ДУ “Кам’янська виправна колонія (№34)”. Перед тим, як її посадили до конвойного автомобіля, раптово на неї накинулися декілька співробітників колонії з кийками, які безпричинно жорстоко побили її й заштовхнули до “автозаку”. Коли Анну привезли до колонії, у медичній частині зафіксували її тілесні ушкодження, а за фактом їх виявлення був складений відповідний рапорт. До того ж в медичній частині при виправній колонії сказали, що її медична картка не була передана до них з ДУ “Дніпровська УВП (№4)”, а про її онкологічне захворювання і відповідно про необхідність продовження її лікування лікарям невідомо, тому лікування їй не проводиться вже більше місяця. Зараз стан здоров’я Анни Солопової дуже поганий, у неї знов почали збільшуватись пухлини на шиї, її лихоманить”, – йдеться у документі.

Анна Солопова. Фото: khpg.org

Адвокат вважає очевидним, що керівництво ДУ “Дніпровська УВП (№4)” та її медична частина у такий жахливий спосіб помстилися людині, яка насмілилась поскаржитись на них аж до Європейського суду, після рішення якого, безсумнівно, були негативні наслідки для певних осіб з числа адміністрації. “І якщо синці та садна, які були завдані беззахисній дівчині тими, хто має нахабство називати себе офіцерами, зникають через певний час, то припинення її лікування від смертельного захворювання загрожує самому її життю, і має ознаки убивства, оскільки її лікування свідомо зупинене по вині ДУ “Дніпровській УВП (№4)”, – зазначає Токарев.

Він просить представників влади, у межах своїх повноважень вжити негайних заходів для збереження життя людини, яка утримується під повним контролем органів влади. “Звертаюсь до Вас у дещо незвичній для адвоката формі, оскільки факти порушень прав людини з боку представників влади, які за своїми обов’язками повинні боронити закон, мають настільки винятково зухвалий і цинічний характер, що потребують негайного реагування з боку держави”, – зазначає адвокат.

Він просить також вважати свій лист повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення, підкреслюючи при цьому, що все, що відбулося з Солоповою під час переведення її з ДУ “Дніпровській УВП (№4)” і наступного перебування у ДУ “Кам’янська виправна колонія” (№34), йому відомо з її слів.