Агентство “Fitch” підвищило довгострокові рейтинги Харкова з “B-” до “B”

Рейтингове агентство “Fitch Ratings” 13 вересня підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) міста Харкова в іноземній і національній валютах з рівня “B-” до “B” і переглянуло прогноз за рейтингами зі “Стабільного” на “Позитивний”.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби Харківської міськради.

Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті підтверджений на рівні “B”. Довгостроковий рейтинг міста за національною шкалою підтверджений на рівні “AA-(ukr)” зі “Стабільним” прогнозом.

Крім того, облігаціям внутрішніх місцевих позик Харківської міської ради на суму 250 млн грн “Fitch” присвоїло рейтинг “B”.

На думку експертів рейтингового агентства, Харків має диверсифіковану економіку, підтримувану за рахунок значного числа компаній з різних секторів, що підкріплює податковий потенціал міста і сприяє притоку інвестицій. До найбільш значущих секторів відносяться машинобудування та харчова промисловість.

Зазначимо, підвищення довгострокових рейтингів Харкова і перегляд прогнозу за рейтингами на “Позитивний” послідувало за підвищенням суверенних рейтингів України (Повідомлення на сайті www.fitchratings.com від 6 вересня 2019 року “Fitch підвищило рейтинги України до “B”, прогноз “Позитивний”.). Експерти “Fitch як і раніше вважають, що рейтинги міста Харкова стримуються суверенним рейтингом.