У Харкові виявили випадок малярії

Фото: ХарківTimes

У Харкові 12 вересня зареєстровано завізний випадок тропічної малярії у студента із Нігерії, який навчається в одному із вищих навчальних закладів міста.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського обласного лабораторного центра МОЗ.

“При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: у хворого 11 вересня з’явилася загальна слабкість, головний біль, лихоманка”, – йдеться у повідомленні.

Вперше захворілий звернувся за медичною допомогою 12 вересня до швидкої медичної допомоги та був госпіталізований до Обласної клінічної інфекційної лікарні з діагнозом малярія. У ході клінічного дообстеження діагноз підтверджено.

В осередку за місцем проживання хворого фахівцями проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Малярія – це група трансмісивних захворювань, що передається від хворої до здорової людини малярійними комарами і протікає з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

Хвороба найбільш поширена у країнах Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Океанії. Діагностика захворювання ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних (перебування у ендемічній щодо малярії країні), наявності клінічних ознак (гарячкових приступів) та результатів дослідження крові.

Вакцини для профілактики малярії не існує. Для попередження захворювання особам, які від’їжджають у ендемічні з малярії країни, рекомендують проводити хіміопрофілактику. Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості.

“Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явився головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли! Не займайтесь самолікуванням”, – закликають медики.