Троє обвинувачуваних у крадіжках газового конденсату на залізниці підуть під суд

Фото: ХарківTimes

Поліція передала до суду обвинувальний щодо з трьох осіб, які протягом 2018-2019 років систематично вчиняли на Харківщині крадіжки газового конденсату під час його транспортування залізницею. від місця видобутку до переробника.

Про це Харків Times сообщили в пресс-службе Нацполиции области.

Задокументували незаконну діяльність злочинного угруповання працівники слідчого управління ГУНП в Харківській області спільно зі співробітниками Управління Служби безпеки України в області.

Під час досудового розслідування встановлено, що організатором незаконної діяльності виступив співробітник “Укрзалізниці”, який був обізнаний про особливості транспортування газового конденсату залізничним транспортом. До складу угруповання увійшов також раніше засуджений за аналогічні злочини мешканець Харківської області та черговий по одній із залізничних станцій регіону. До “обов’язків” останнього входило транспортування залізничних цистерн із газовим конденсатом нібито для поточного ремонту на віддалені залізничні колії. Про це він повідомляв іншим учасникам групи, які у подальшому за допомогою шлангів відкачували газовий конденсат з цистерн в ємності та вивозили автомобілями.

Всього задокументовано шість епізодів вчинених злочинів, вартість викраденого конденсату становить понад 165 тисяч гривень. Правоохоронці затримали учасників організованої групи під час замаху на викрадення 6,5 тон газового конденсату.

“У ході проведення слідчо-розшукових дій співробітники правоохоронних органів вилучили викрадені енергоресурси у повному обсязі та на підставі ухвали слідчого судді передали їх на технологічну переробку акціонерному товариству “Укргазвидобування”, чим повністю відшкодували матеріальні збитки, спричинені державному підприємству”, – йдеться у повідомленні.

Зловмисникам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст.185 (крадіжка), ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 185 (замах на крадіжку) Кримінального кодексу. Їм загрожує до 12 років тюремного ув’язнення із конфіскацією майна.