Спортсмени пробігли марафон на честь визволення Харкова

34-й Міжнародний легкоатлетичний марафон “Визволення” і біг по шосе відбулися сьогодні, 18 серпня, у Харкові.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби Харківської міськради.

Забіги були присвячені святкуванню 365-ї річниці заснування міста, 28-ї річниці Незалежності України та 76-ї річниці визволення Харкова від нацистських загарбників. Учасники стартували біля стадіону “Динамо” і пробігли дистанції 3, 10, 21 і 42 км.

У змаганнях взяли участь близько 5 тис. бігунів з Харкова, Сум, Полтави, Кременчука, Дніпра, Запоріжжя та інших міст України, а також представники кількох іноземних делегацій. Серед учасників були професійні спортсмени та любителі, сім’ї з дітьми, ветерани спорту, люди з обмеженими можливостями. Спортсмени-інваліди, спортивні сім’ї, наймолодші і найстарші учасники змагань отримали призи від Харківської міської ради. До речі, вік найстаршого бігуна – 98 років.

Переможець на дистанції 3 км, тренер Національного університету цивільного захисту України Володимир Жогло біг разом зі своїми учнями-курсантами. “Лідер команди повинен бігти в команді і показувати найвищий результат. Перше, друге і третє місця на цій дистанції сьогодні посіли пожежні”, – розповів після фінішу Володимир Жогло.

Також 3 км пробіг 73-річний Олександр Староженко. Він зазначив, що регулярно бігає по 5-10 км у лісі, і що спорт допоміг йому позбутися поганих звичок. “Почав бігати, не палю вже 20 років. Спорт дає енергію. Прокинувся вранці, зробив зарядку і добре себе почуваю. Сьогодні 3 км пробіг відмінно, хороша дистанція, хоча під фініш вже було важкувато”, – сказав Олександр Староженко.

За результатами забігів, перемогу на дистанції 21 км здобув Вадим Рогозівській (смт Володарка, 1 год. 11 хв. 59 сек.), друге місце посів Олександр Чеперис (Харків, 1 год. 12 хв. 10 сек.), третє – Олександр Сердюк (Харків, 1 год. 14 хв. 8 сек.). Кращими серед жінок стали харків’янки Марина Немченко (1 год. 24 хв. 46 сек.), Ольга Донченко (1 год. 29 хв. 30 сек.) та Дарина Гнатовська (1 год. 31 хв. 4 сек.)

Марафонську дистанцію першим за 2 год. 40 хв. 13 сек. подолав Антон Заїченко (Кременчук), другим з результатом 2 год. 43 хв. 50 сек. прибіг Владислав Зінченко (Красноград), а третє місце посів харків’янин Олександр Піро з результатом 2 год. 44 хв. 25 сек.

Переможцям і призерам змагань вручили дипломи, медалі, пам’ятні статуетки та призи.