Обвинувачені в теракті біля Палацу спорту залишаться під вартою, – Апеляційний суд

Фото: kh.suspilne.media

8 серпня Харківський апеляційний суд закрив провадження за апеляційними скаргами обвинувачених у теракті біля Палацу спорту.

Як дізнався Харків Times з повідомлення UA: Харків, резолютивну частину рішення оголосив головуючий суддя Сергій Шабельніков.

«…керуючись ст. 418, 376 та главою II КПК України, колегія суддів постановила: закрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами обвинувачених Тетюцького, Башликова та захисника обвинуваченого Тетюцького адвоката Тихоненкова на ухвалу суду Фрунзенського районного суду міста Харкова від 3 липня 2019 року про відмову у зміні запобіжного заходу стосовно Дворнікова В. М., Башликова С. О., Тетюцкого В. В», — зачитав суддя.

Захист оскаржував ухвалу про відмову у зміні запобіжного заходу, посилаючись на рішення Конституційного Суду.

Під час засідання суддя роз’яснив, що йдеться про рішення Конституційного Суду від 13 червня 2019 року.

«Це рішення за конституційною скаргою Глущенка Віктора Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 392 Кримінального процесуального кодексу України. Фактично у цьому рішенні йдеться про можливість оскарження рішень суду першої інстанції щодо, звертаю увагу, продовження строків тримання під вартою під час розгляду справи по суті в суді першої інстанції. Тобто на продовження строку тримання під вартою. Більше ніякі категорії з приводу цього питання Конституційним Судом не розглядалися», — сказав суддя і поставив на обговорення питання про можливість розгляду скарг, «оскільки обвинувачені та їх захисник Тихоненков подали апеляційні скарги саме на рішення про відмову в зміні запобіжного заходу, а не на продовження».

Захист вважав за можливе продовжити розгляд. Прокурор висловився проти.

Як повідомлялося, 22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. Унаслідок теракту загинули двоє людей (зокрема один із координаторів місцевого Євромайдану Ігор Толмачов), були поранені 11 осіб. Згодом ще двоє померли в лікарні.

За фактом вибуху до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінальної справи за ст. 258 Кримінального кодексу України (теракт).

26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітники Служби безпеки України затримали трьох жителів області за підозрою в скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України. 22 квітня 2015 року обвинувальний акт було направлено до Фрунзенського райсуду Харкова.

22 лютого 2017 року прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що обвинувачувані та їхні захисники використовують усі можливості, щоб затягти судовий процес. Він також наголосив, що “судовий процес завершено на 90%”.

21 квітня 2017 року суд вирішив не продовжувати слухання у справі після зміни в складі колегії суддів, а почати розглядати її заново, оскільки на цьому наполягав один з обвинувачуваних.

Як розповів захисник постраждалих Олег Головков,за 4,5 роки, станом на початок серпня 2019 року у справі про теракт біля Палацу спорту було 170 засідань, що відбулися.