На Харківщині за порушення під час виборів відкрили 59 кримінальних справ

Фото: hk.npu.gov.ua

Станом на 24 липня в органах поліції Харківської області зареєстровано 633 повідомлення про порушення виборчого законодавства та відкрито 59 кримінальних проваджень.

Про це ХарківTimes повідомили у прес-службі Нацполіції області.

З загальної кількості поданих заяв 466 надійшли до поліції з початку виборчої кампанії та до 21 липня. 147 заяв було подано безпосередньо у день проведення виборів, 20 – протягом 22 та 23 липня. За 260 заявами під час проведення перевірки порушень законодавства не виявлено.

В основному повідомлення стосувалися проведення незаконної агітації, псування бюлетенів, конфліктних ситуацій на дільницях, мінувань виборчих дільниць тощо. За усіма зверненнями здійснювалася ретельна перевірка.

Станом на 24 липня слідчими підрозділами ГУНП в Харківській області зареєстровано всього 59 кримінальних проваджень. З них 17 – за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 – за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 12 – за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 19 – за ст. 296 (хуліганство), 1 – за ст. 185 (крадіжка), 3 – за ст. 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня), 1 – за ст. 186 (грабіж), 2 – за ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності), 1 – за 356 (самоправство), 1 – за ст. 357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження), 1 – за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. З них в день виборів до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 8 відомостей про події з ознаками кримінальних правопорушень.

На теперішній час два провадження, які були відкриті за ч. 3 ст. 157 та ч. 1 ст. 157 ККУ, закриті на підставі ч. 1 п. 2 ст. 284 КПК України. Одне провадження, відкрите за ч. 1 ст. 160 ККУ, передано за підслідністю до територіального управління ДБР у місто Полтаву.

У інших 56 кримінальних провадженнях на теперішній час досудове розслідування триває, у кожному кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, направлені на розкриття вказаних правопорушень та встановлення осіб, які їх вчинили.