У гуртожитку студентам пропонували гроші за голосування за “правильного” кандидата

За добу, 18 липня, поліцейські Харківщини зареєстрували 18 повідомлень про порушення виборчого законодавства України. По трьом заявам було відкрито кримінальні провадження.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

18 липня слідчим Слобідського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 ККУ(перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача). Провадження відкрито за фактом звернення кандидата в народні депутати. Він вимагав вжити заходів до власників або водіїв двох автомобілів, в яких перевозился листівки з компроматом на цього кандидата.

Правоохоронці виявили одну з автівок та вилучили типографічну продукцію із компрометуючою інформацією про заявника. Під час огляду вказаного транспортного засобу власника чи водія автомобіля на місці події не було, місце їх знаходження встановлюється. Проводиться досудове розслідування.

У Балаклійському відділі поліції було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 157 за заявою виконуючого обов’язки голови громадської організації “Громадський контроль діє” – офіційного спостерігача виборчого процесу щодо перешкоджання йому з боку одного з кандидатів у народні депутати у здійсненні своїх обов’язків як спостерігача під час зустрічі кандидата з виборцями.

До Нововодолазького відділу поліції надійшло повідомлення від місцевого мешканця про те, що нібито в селі Просяне через пошту кандидат у народні депутати України розсилає аптечки з медикаментами. Відомості про подію були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України.

У Шевченківському районі Харкова зареєстровано повідомлення про те, що представники народного депутата ходять по гуртожитках та пропонують гроші студентам за те, щоб вони проголосували за певного кандидата. Проводиться перевірка.

До Головного управління поліції 18 липня надійшла заява кандидата в народні депутати України про розміщення в мережі Інтернет відеоролика, на якому група невстановлених осіб висловлює погрози особам, які на цей час беруть участь у позачергових виборах народних депутатів України.

Більшість інших повідомлень та звернень громадян, що надійшли до територіальних відділів та відділень поліції Харкова та області, стосувалися правил розміщення агітаційних матеріалів та проведення агітації.

Всі заяви та звернення зареєстровані у Журналах єдиного обліку територіальних відділів та відділень поліції, тривають перевірки.

Довідка. З початку передвиборчої кампанії поліцейські Харківщини зареєстрували 397 повідомлень щодо порушень виборчого процесу.

Слідчими відкрито 45 кримінальних проваджень. З них 12 – за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 – за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 12 – за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 19 – за ст. 296 (хуліганство), 1- за ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, працівниками поліції складено 11 адміністративних протоколів: 1 – за ст. 178,1 – за ст. 212-14, 9 – за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За 160 заявами під час проведення перевірки порушень законодавства не виявлено.

Як повідомляв ХарківTimes,, на Харківщині за допомогою пошти підкупають виборців та компрометують кандидатів