Агітація на концерті та роздача харчів – на Харківщині виявили нові порушення виборчого законодавства

Фото: Голос Карпат

14 липня в поліцейські відділення трьох районів Харківщині надійшли повідомлення про порушення виборчого законодавства України.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

Зокрема, до Балаклійського ВП надійшло повідомлення про те, що в місті Балаклія невідомі особи проводять передвиборчу агітацію від імені кандидата у депутати Верховної Ради України та роздають продуктові набори.

До Красноградського відділу поліції звернувся спостерігач Громадянської мережі «ОПОРА». Він повідомив, що виявив приклеєний на стовпі електропостачання агітаційний плакат. На думку заявника, це є порушенням чинного виборчого законодавства та порушенням благоустрою міста.

Мешканець Чугуєва звернувся до територіального відділу поліції та повідомив, що під час проведення концерту виявив агітаційний плакат за кандидата в депутати Верховної ради України, на якому відсутні вихідні дані про друк.

Всі заяви та звернення зареєстровані в Журналах єдиного обліку територіальних відділів та відділень поліції, тривають перевірки.

Довідка. Всього з початку передвиборчої кампанії поліцією Харківщини зареєстровано 319 повідомлень про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Слідчими відкриті 35 кримінальних проваджень. З них 8 – за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 – за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 10 – за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 16 – за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, працівниками поліції складено 10 адміністративних протоколів: 1 – за ст. 178, 1 – за ст. 212-14, 8 – за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За 124 заявами під час проведення перевірки порушень законодавства не виявлено.

Як повідомляв ХарківTimes, у Харкові порізали агітаційні намети та погрожували волонтерам.