В Ірані затримали харків’янина за «шпигунство»

Фото: Артемий Сурин/Facebook

Мандрівника та автора відеоблогу про навколосвітню подорож Артемія Суріна заарештували в іранському місті Ардакан через використання дрона.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення Інформаційного порталу Харківської правозахисної групи.

Місцевий суд, як пише Сурін, — постановив заарештувати його. Не надавши перекладача, Артемія, за його словами, намагалися змусити підписати якісь папери, він відмовився, отже, за нього це зробив «якийсь водій».

«Неочікувана новина, — написав у Фейсбуці президент Федерації альпінізму і скелелазіння Харківської області Геннадій Копейка, — Артемій Сурін на шпіона ніяк не схожий».

Дипломат Маркіян Лубківський написав, що розмовляв із директоркою Департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону МЗС Жанною Лещинською, яка «пообіцяла діяти».

За словами Лубківського, українця затримали за використання дрона.

2-го липня Артемій Сурін опублікував у Фейсбуці резонансну історію про пакистанця Джафа, якого не пустили до України, понад 12 годин протримавши в тісній кімнаті аеропорту «Бориспіль», незважаючи на наявність у нього візи та викуплених квитків і номерів у готелях. За словами Джафа, прикордонники вирішили депортувати його через «відсутність підтвердження причини для відвідання України», а також через наявність російських штампів у паспорті з минулорічного Чемпіонату світу з футболу. Під час написання новини публікація Суріна набрала понад сім тисяч реакцій та стільки ж поширень.