Суд залишив без змін домашній арешт для підозрюваних у побитті телеоператора Макарюка

Фото: UA: Харків

8 липня 2019 року колегія суддів Харківського Апеляційного суду відхилила скарги про домашній арешт для підозрюваних у побитті в торговому центрі “Барабашово” оператора програми “Вісті” Вадима Макарюка Іллі Альошкіна та Олега Радченка.

Про це повідомляє Харків Times з посиланням на прес-службу суду.

Обраний запобіжний захід оскаржили і підозрювані, и прокуратура. Захисник підозрюваного Альошкіна просив суд скасувати домашній арешт і не обирати запобіжний захід.

Прокуратура, навпаки, вимагала, щоб підозрюваного взяли під варту.

Але судді відмовили у задовленні скарг і залишили без змін обраний 26 червня суддею Київського районного суду запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем мешкання.

Як раніше Харків Times, на території торгового центру “Барабашово” 7 червня побили оператора служби новин “Вісті” Вадима Макарюка. Потерпілого з травмами голови доставили в Харківську міську клінічну лікарню швидкої і невідкладної медичної допомоги, згодом його перевели до відділення реанімації 7-ї міської клінічної лікарні.

Журналістка “Вістей” Анни Черненко повідомила в Facebook, що Вадим Макарюк знаходиться в реанімації. Потерпілий журналіст у важкому стані, у нього стався крововилив у мозок.

Поліція відкрила кримінальні провадження за фактами нападу на журналіста за ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за санкціями статтей передбачає до 10 років позбавлення волі.

Слідчі оголосили про підозру особі, причетній до побиття відеооператора Вадима Макарюка. 12 червня Київський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.

26 червня 2019 року Київський районний суд  двом підозрюваним Іллі Альошкіну та Олегу Радченку обрав  запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем мешкання. Їм заборонено залишати місце мешкання без дозволу  слідчого, прокурора,  в межах строку досудового розслідування, до 11 серпня 2019 року включно.