Прикордонник з Харкова отримав 150 тисяч гривень за фейковий перетин кордону мешканцями окупованого Донбасу (доповнено)

Фото: dbr.gov.ua

14 травня 2019 року харківському прикордоннику повідомлено про підозру згідно ч.3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням).

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

У ході досудового розслідування встановлено, що інспектор прикордонного контролю 1 категорії відділення інспекторів прикордонної служби «Чугунівка» відділу прикордонної служби «Вільхуватка» налагодив схему систематичного одержання неправомірної грошової винагороди від громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.

Фото: dbr.gov.ua

Гроші інспектор вимагав і отримував за внесення до відомчої бази даних неправдивих відомостей про перетин державного кордону України, без фактичного перетину. Завдяки цьому мешканці вказаних територій отримували соціальні виплати та пенсійне забезпечення. Правоохоронці задокументували отримання неправомірної вигоди на понад 150 тисяч гривень.

У разі доведення вини, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3 років.

Начальник прес-служби Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула написав у Facebook, що за інформацією спецслужби, отримані від протиправної діяльності гроші, зокрема, використовувалися для фінансування незаконних збройних формувань.

Операція з викриття зловмисника проводилась спільно з ДБР за сприяння підрозділу внутрішньої безпеки Держприкордонслужби під процесуальним керівництвом військової прокуратури.

Як повідомляв Харків Timesінспектор відділу прикордонної служби вимагав у мешканця Харківської області 800 доларів за невжиття заходів правового реагування при переправленні ним через кордон України на територію РФ підакцизних товарів поза прикордонно-митним контролем.