Пілот: після укусу гадюки у жінки була алергічна реакція і тиск 80/0! (фото)

Фото: Юрій Покусай

На Харківщині наукову співробітницю вкусила чорна гадюка, волонтерським літаком її терміново доставили до Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Харків.

Як рятували харків’янку, вкушену отруйною змією, Харків Times розповів пілот-волонтер Цивільного повітряного патруля Юрій Покусай.

Фото: Юрій Покусай

«Усе відбувалося стандартно – нам подзвонив лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і повідомив, що треба виконати політ з метою рятування життя людини. Що ми й виконали», – розповідає Юрій Борисович. Це було 14 травня о 17.00.

На Харківський авіазавод, де базується Цивільний повітряний патруль, прибула машина швидкої допомоги з усім необхідним медичним обладнанням.

Фото: Юрій Покусай

З лікарем-анестезіологом перевантажили усе обладнання у літачок, як каже Юрія Покусай, і через 20-25 хвилин були уже у Краснокутську. Це 100 км від Харкова. Швидку залишили на авіазаводі.

Фото: Юрій Покусай

«Там пацієнт був у такому стані, що треба було апарат штучної вентиляції легенів, фібрілятор і багато іншого, – розповідає Юрій Борисович. – На землі хвилин 40 стабілізували стан пацієнтки, щоб могла перенести політ. А потім завантажили її у літачок і я виконав посадку в Харкові десь о пів на сьому».

За його словами, коли летіли назад, то і крапельниця стояла, і апаратура, все працювало.

Потерпіла – науковий співробітник, серпентолог, з Харкова приїхала до Краснокутська вивчати змій.

Фото: Харьковский зоопарк

«Сироватку від отрути гадюки їй ввели одразу, все там забезпечено. Але справа у тому, що у неї була алергічна реакція і дуже низько впав тиск – 80 на нуль. Виник ризик загрози для життя. Щоб унеможливити цю загрозу, потрібен був профільний лікувальний заклад у Харкові», – каже пілот-рятівник.

Жінка добре перенесла переліт, була при свідомості, але спочатку у стадії оглушення. Як підлітали до Харкова, то вона вже піднялася і навіть стала фотографувати.

Пілот каже, що сам літак має терапевтичний ефект. Особливо він подобається дітям. До речі, рівно рік тому Юрій Покусай перевозив до Харкова дитину, яку також у Краснокутську вкусила гадюка.

За два роки існування Цивільного повітряного патруля вдалося урятувати 38 потерпілих! Більшість – це діти. Юрій Покусай жартує, що врятував цілий клас середньої школи. Усі вильоти він здійснює за власний кошт.

Фото: Юрій Покусай

«Вчорашній виліт обійшовся у 6000 гривен. За минулий рік налітав на 42 тисячі. Зараз все повністю забезпечення на нас самих, ніхто нам не допомагає нічим. Дякуємо заводу (Харківському авіазаводу- авт.), що надає нам місце для базування», – каже Юрій Покусай.

«14.05.2019 року бригада екстреної медичної допомоги «103» здійснила переліт із злітної смуги ХАЗ до Краснокутсткого району, звідки шпиталізувала хвору до реанімаційного відділення ОКЛ м. Харкова з укусом гадюки – Нікольського. З поставленим завданням бригада впоралася блискуче. Окремої подяки заслуговує командир літакового полку Покусай Юрій Борисович, на який безпосередньо прийняв участь у рятуванні життя!» – повідомляє на своїй сторінці у Facebook КЗОЗ “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.

Фото: Юрій Покусай

«Кожна людина може зробити свій посильний внесок -кожна допомога рівно неоціненна! Ми будемо щиро вдячні за Вашу добровільну та посильну участь. Разом-до перемоги!» – сказано на сторінці Цивільного повітряного патруля у Facebook.