З 1 травня за борги по комунальних послугах нараховуватиметься пеня

За кожен день прострочення з оплати комунальних послуг з 1 травня нараховуватиметься пеня в розмірі 0,01% від суми боргу.

Про це повідомила прес-служба Харківської міськради.

Як повідомив сьогодні, 3 травня, заступник генерального директора – директор Департаменту збуту КП “Харківводоканал” Тарас Грущак, нарахування пені у зв’язку із заборгованістю абонентів – ініціатива не підприємства, а вимога ст. 26 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, яка почала діяти з 1 травня поточного року.

“Комунальне підприємство “Харківводоканал”, як і всі підприємства, що надають комунальні послуги, зобов’язане виконувати вимоги закону України про нарахування пені. Ця пеня нараховуватиметься при несплаті комунальних послуг до розміру боргу – не більше. Тобто, якщо абонент має заборгованість, наприклад, в розмірі 100 гривень і не оплачує її, то пеня нараховуватиметься за кожен день прострочення, поки заборгованість по пені не зрівняється з боргом за комунальні послуги”, – роз’яснив Тарас Грущак.

За його словами, законом передбачено дві категорії громадян, яким не буде нараховуватися пеня – це абоненти, які мають заборгованість по заробітній платі, і ті, у кого є заборгованість з виплати субсидій. При цьому харків’яни повинні надати документи, що підтверджують такі факти, в абонентські відділи КП “Харківводоканал”.

Тарас Грущак повідомив, що пеня за борги за водопостачання та водовідведення нараховуватиметься після 20 числа наступного з моменту нарахування місяця.

Він також зазначив, що законодавство не встановило граничні суми боргу, згідно з якими підприємство подаватиме на абонента в суд. Це рішення, як і раніше, приймається на розсуд постачальника послуг. При цьому в судовому порядку з боржника стягуватимуться не тільки борг і сума нарахованої пені, а й всі судові витрати.

На підприємстві зазначили, що на сьогоднішній день заборгованість абонентів КП “Харківводоканал” становить понад 440 млн грн.