Спалив кривдника заживо через насмішки

Фото: atr.ua

Нетверезому жителю Лозівського району здалося, що з нього насміхаються, і він жорстоко помстився – побив свого «кривдника» льодорубом по голові, потім облив бензином і підпалив.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Вироком Лозівського міськрайонного суду 25–річного чоловіка визнано винним в умисному вбивстві, вчиненому з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України), та крадіжці (ч. 3 ст. 185 КК України).

Як розповів керівник місцевої прокуратури Ігор Білодід, суд призначив для вбивці покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Трагедія трапилася наприкінці грудня 2017 року в одному із сіл Лозівського району. Засуджений випивав у місцевому магазині. Його увагу привернули чоловіки, які голосно сміялися. Нетверезий злочинець вирішив, що вони насміхаються з нього, оскільки мав давні неприязні стосунки з одним із них.

Зловмисник вирішив помститися за насмішки. Він прийшов до будинку «кривдника» з пляшкою бензину. На подвір’ї знайшов саморобний металевий льодоруб, з яким зайшов до помешкання, та кілька разів ударив господаря по голові. Від потужних ударів потерпілий упав, нападник витягнув його на вулицю та продовжив бити. Коли жертва вже не могла чинити супротив, злочинець кинув його до підвалу, облив бензином і підпалив. Потерпілий отримав близько 50% опіків тіла та помер від опікового шоку.

Слідством також встановлена причетність засудженого до крадіжки навесні 2016 року. Він викрав з приватного двору бензопилу та продав її.

Під час судових дебатів прокурор наполягав на більш суворому покаранні для вбивці. Оскільки злочин вчинений за низки обтяжуючих обставин (алкогольне сп’яніння, безпорадний стан жертви), окрім того, підсудний своєї вини не визнав і збитки потерпілій стороні не відшкодував, прокуратура вважає, що злодій має відбувати покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Наразі апеляційну скаргу прокурора подано до Лозівського міськрайонного суду області.