Штепа не приїде на судове засідання, – адвокат

Фото: УНИАН

Екс-мер Слов’янська Неля Штепа не зможе приїхати на засідання Орджонікідзевського районного суду Харкова, оскільки вона досі перебуває на лікуванні у кардіологічному відділенні.

Про це розповів адвокат Штепи Олександр Тананакін, повідомляє УНН.

“Неля Штепа перебуває у лікарні станом на сьогодні. Вона проходить стаціонарне лікування у кардіологічному відділенні, тому на судовому засіданні її не буде. Скоріш за все судове засідання перенесуть”, – розповів Олександр Тананакін.

Нагадаємо, що на попереднє засідання, яке було призначене на 4 березня, Неля Штепа також не з’явилася. Вночі, перед судом, швидка відвезла Штепу до лікарні. Адвокати Штепи подали до суду клопотання перенести засідання в зв’язку з хворобою їх підзахисної. Суд задовольнив клопотання та водночас звернувся до адвоката Штепи з проханням надати на наступному засіданні оригінали меддокументів про стан здоров’я обвинуваченої.

Як повідомляв Харків Times, в листопаді минулого року її госпіталізували з інсультом.

Колишній мер райцентру Донецької області, м Слов’янськ Неля Штепа звинувачується за двома статтями Кримінального кодексу – ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків) і за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації).

Прокуратура Харківської області передала до суду обвинувальний акт щодо неї ще 31 жовтня 2014 року. До того 7 липня 2014 сили антитерористичної операції звільнили Штепу з полону бойовиків.

20 вересня 2017 року Ленінський районний суд Харкова змінив запобіжний захід Штепі з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета.

За час розгляду справу Штепи змінило п’ять районних судів і близько 10 складів суду. Суддів відводили адвокати підсудної, а також вони самі відмовлялися від ведення справи. Так, 22 січня заявив про самовідвід розглядав справу Штепи суддя Жовтневого райсуду Володимир Курило, а 11 січня заявили про самовідвід ще два склади суду. 28 лютого Жовтневий районний суд Харкова задовольнив клопотання захисту Штепи про відвід двох суддів, що розглядають її справа.

У березні Апеляційний суд Харківської області призначив для нового розгляду справи Орджонікідзевський районний суд Харкова. На засідання суду 12 червня не з’явилися ні підсудна, ні її захисники. Наступне засідання мало відбутися 6 серпня, проте його перенесли через відсутність адвоката. На наступне засідання, 24 вересня, не з’явилися вже два захисника Штепи. Сама підсудна наполегливо заявляє про свою невинність.