Суд зобов’язав приватну компанію повернути незаконно приватизований Ватутінскьий елеватор

Фото: АТН

Східний апеляційний господарський суд скасував попереднє судове рішення щодо передання у власність одного з ТОВ частини Ватутінського елеватору.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Раніше прокуратура в судах різних інстанцій неодноразово відстоювала право державної власності на цілісний майновий комплекс елеватора. Так, влітку минулого року апеляційний суд області за позовом прокурора скасував незаконну приватизацію комплексу. Разом з цим прокуратура області взяла на контроль стан розгляду судами справ, предметом яких може виступати майно зазначеного елеватора.

Моніторингом таких судових рішень було виявлено, шо рішенням Господарського суду області задоволений позов одного з ТОВ про визнання за ним права власності на 1/5 частину елеватора. Товариство обґрунтовувало свої права проведенням поліпшень майнового комплексу на загальну суму близько 1,7 млн. грн. Позивач також доводив, що в результаті поліпшень було нібито створено новий об’єкт.

Прокуратура не погодилася із висновками суду та подала апеляційну скаргу з метою скасування незаконного судового рішення. В апеляційній скарзі заступник прокурора області обґрунтовував, що спірне майно є частиною цілісного майнового комплексу елеватора. Зміна форми власності цього майна з державної на будь-яку іншу суперечить законодавству, оскільки елеватор входить до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації.

Східний апеляційний господарський суд в повному обсязі задовольнив скаргу прокурора, скасувавши попереднє судове рішення.

Наразі постанова суду набула чинності, хід її виконання перебуває на контролі прокуратури області.

Як повідомляв Харків Times , у 2010 році Ватутінська сільська рада всупереч чинному законодавству визнала право власності на нежитлові об’єкти майнового комплексу площею понад 13 тис. кв. м за одним із акціонерних товариств.

Серед незаконно переданих з держвласності і включених до статуту товариства будівель і споруд – елеватор, робоча вежа, зерносушарки, майстерні, трансформаторна підстанція, лабораторія, адміністративна будівля тощо.

Однак, зазначені об’єкти були включені до статуту підприємства без згоди Кабінету Міністрів України, як того вимагає законодавство.

Надалі майновий комплекс незаконно передали до статутного капіталу іншого господарського товариства.