Грановський пообіцяв підтримку наймолодшому шахісту з Харкова

Народний депутат Олександр Грановський пообіцяв підтримку наймолодшому шахісту з Харкова Тихону Черняєву. Про це Грановський написав на своїй сторінці в Facebook.

“Я жодної секунди не сумніваюся, що всі батьки без винятку вважають, що їхні діти найбільш красиві, розумні і неповторні. І так воно, звичайно ж, і є. Але серед наших з вами розумних, красивих і неповторних завжди з’являється хтось, кого ми з вами хочемо відзначити якось по-особливому. На мій погляд, Світлана Черняєва рівно 9 років тому отримала прекрасний привід для гордості “, – написав він.

Тихон Черняєв 1 березня відсвяткував святкує свої 9 років. У своєму юному віці він вже давно відомий за межами і міста, і області, і України.

У 5 років Тихон став рекордсменом Національного реєстру рекордів України як наймолодший шахіст-першорозрядник. У 6 років він став чемпіоном Харкова і Харківської області до 8-ми, 10-ти і 12-ти років. У 6 років отримав найвищий в світі стартовий рейтинг ФІДЕ з класики (1685), рапіду (1992) і бліцу (2009) серед дітей. Рейтинг з рапіду та бліцу – на рівні двадцятирічних гравців і старше.

В 6, 7, 8 років Тихон Черняєв став за рейтингом ФІДЕ (класика – 1940, рапід – 2164, бліц – 2122) першим в світі шахістом до 8 років.

У 7 років він став дворазовим чемпіоном України з рапіду до 8 і 10 років, чемпіоном з бліцу до 8 років, віце-чемпіоном України до 8 років, бронзовим призером Чемпіонату України до 10 років. У 7 років та 9 місяців Тихон став наймолодшим кандидатом в майстри спорту в Україні за всю історію шахів. У 8 років та 3 місяці він став дворазовим чемпіоном світу з рапіду і бліцу серед юніорів до 10 років.

“Хочу привітати Тихона і від свого імені, і від імені Федерації Харківської області, і побажати всього самого доброго і, безумовно, професійних успіхів, а в цьому я обіцяю юному гросмейстеру і його батькам завжди допомагати”, – написав Грановський.

Як повідомлялося, у Харкові пройшов шаховий “Матч столиць”.

Наприкінці минулого року президентом Харківської обласної федерації шахів був обраний Олександр Грановський.