Адвокат Зайцевої: рішення про апеляцію ще не прийнято

Фото: politeka.net

Адвокат визнаної винною у смертельному ДТП в центрі Харкова Олени Зайцевої Юлія Козир заявила, що рішення про подачу апеляції на вирок суду першої інстанції буде прийнято після консультацій з її підзахисною.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Рішення щодо оскарження вироку ще не прийнято. Будемо узгоджувати позицію з обвинуваченою”, – сказала Козир журналістам після оголошення вироку у вівторок в Харкові.

Вона назвала вирок суворим, але очікуваним.

“Вирок дуже суворий, але очікуваний… І для неї (Зайцевої – ІФ) також. Суд вичерпно виклав свою правову позицію. Він вказав, що, незважаючи на наявність обставин, які пом’якшують покарання, в зв’язку з дуже великим суспільним резонансом, з жахливими наслідками даного злочину, він вирішив не застосовувати дані обставини “, – сказала Козир.

Раніше Харків Times повідомив, що Київський райсуд Харкова 26 лютого засудив учасників ДТП з шістьма загиблими на вул. Сумській в центрі Харкова 18 жовтня 2017 Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі.

Суд також заборонив їм керувати транспортними засобами протягом 3 років і задовольнив в повному обсязі цивільні позови потерпілих.

Нагадаємо, аварія сталася 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова у центрі Харкова. Як встановили слідчі, Олена Зайцева за кермом Lexus рухалася вгору вулицею Сумською та проігнорувала червоний сигнал світлофора. У той же час автомобіль Volkswagen Touareg, за кермом якого перебував Геннадій Дронов, почав рух на жовтий з боку Бурсацького спуску й на перехресті в’їхав у машину дівчини. Lexus Зайцевої вилетів на тротуар та збив людей, які стояли там.

П’ятеро людей у віці від 19 до 46 років загинули на місці. Шестеро – отримали травми різної тяжкості, одна 24-річна потерпіла пізніше померла у лікарні. В ході слухання справи Зайцева вину визнала, Дронов – не визнав. Звинувачення просило для обох обвинувачених максимальний термін ув’язнення, установлений відповідною статтею – 10 років.