DCH Ярославського просить правоохоронців притягнути нардепа Святаша до кримінальної відповідальності

Фото: newsone.ua

Група DCH (бенефіціар – Олександр Ярославський – ХарківTimes) в особі ТОВ “Українська металургійна компанія” (УМК) подала в Генеральну прокуратуру України, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро України заяву про вчинені народним депутатом України VIII скликання Дмитром Святашем кримінальні правопорушення.

Про це Харків Times дізнався із заяви DCH.

В даному випадку УМК виступає як правонаступник АТ “УкрСиббанк” у якості кредитора групи АІС, співзасновником і, за наявною інформацією, одним з бенефіціарів власників якої є Дмитро Святаш.

Документ містить прохання провести належну перевірку зазначених у заяві обставин на наявність в діях Святаша ознак злочинів, передбачених ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця) та ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. “У разі підтвердження відповідних фактів DCH просить правоохоронців ініціювати перед Верховною Радою України питання про зняття депутатської недоторканності та надання згоди на притягнення Дмитра Святаша до кримінальної відповідальності”, – йдеться у заяві.

DCH заявляє, що Святаш тисне на суд та правоохоронні органи, прикриваючись мандатом народного депутата України і депутатською недоторканністю, в той час як ведеться розслідування у справі заволодіння шахрайським шляхом групою АІС коштами кредитора. У заяві підкреслюється, що ЗМІ неодноразово оприлюднювали дані, що свідчать про це. “Свіжий приклад – ситуація в прокуратурі м. Києва. За інформацією ЗМІ, Дмитро Святаш погрожував одному з прокурорів через його наміри вручити його бізнес-партнеру по АІС, екс-нардепу Василю Полякову повідомлення про підозру в рамках вищезазначеної кримінальної справи № 12013110000001043. В м. Кропивницькому очевидці повідомляють про особисту участь Дмитра Святаша в спробі рейдерського захоплення об’єкта нерухомості, що раніше належав АІС, потім переданого АРМА, збереження якого в даний час забезпечує уповноважений АРМА управитель. Як витікає з інформації ЗМІ, Святаш супроводжував невстановлених осіб спортивної статури і спілкувався в їхніх інтересах з представниками поліції, що свідчить про використання депутатських повноважень в особистих цілях”, – сказано в документі.

Окрім цього, Святаш особисто був присутній на судовому засіданні, де повинен був бути обраний запобіжний захід для генерального директора АІС Олександра Пугача. DCH розцінює це як тиск на суд. Компанія заявляє, що Святаш також системно навмисне ухилявся від виконання судових рішень і зловживав своїми процесуальними правами в рамках розглядів щодо його особистих зобов’язань перед УМК як кредитором-правонаступником АТ “УкрСиббанк”.

“Депутатські звернення Дмитра Святаша щодо заарештованих активів АІС від 26.09.2018 р. та 15.01.2019 р. свідчать про наявність конфлікту інтересів і використання повноважень народного депутата України в особистих цілях. Підтвердженням наявності реального конфлікту інтересів є рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо Дмитра Святаша та штрафні санкції, застосовані до нього за рішенням цього органу. Перераховані факти в сукупності свідчать, що Дмитро Святаш є бенефіціарним власником АІС і основну увагу приділяє не виконанню обов’язків народного депутата України, а протиправному захисту своїх сумнівних економічних інтересів. Подібне зловживання статусом народного депутата має багаторічний системний характер і різні форми, відповідно, має бути негайно припинено вищими правоохоронними органами України”, – заявляє DCH.

DCH нагадує, що борг АІС сформований у 2007-2008 рр., коли співзасновники і, за наявною у компанії інформацією, бенефіціари АІС Дмитро Святаш і Василь Поляков виступили поручителями (солідарними боржниками) за кредитами, виданими їхнім компаніям АТ “УкрСиббанк”. Сума заборгованості, право вимоги якої нині належить УМК, складає станом на сьогодні приблизно 100 млн доларів з урахуванням відсотків і штрафних санкцій.

“Схема злісного ухилення бенефіціарів АІС від погашення боргу заснована на незаконному виведенні з іпотеки заставного майна, фіктивних банкрутствах, підробці документів, маніпулюванні процесуальними правами, неправосудних судових рішеннях, а також зловживанні Дмитра Святаша своїм статусом народного депутата України. В результаті всі об’єкти нерухомості, які були незаконно виведені з іпотеки за кредитами АІС, в даний час належать юридичним особам, кінцевими бенефіціарами яких є прямі родичі Дмитра Святаша: його батьки – Лариса Святаш і Володимир Святаш. У той же час борги АІС перед іншими банками-кредиторами (“Сведбанк” і ВТБ) були викуплені юридичними особами, кінцевим бенефіціаром є пряма родичка Василя Полякова – його сестра Ірина Полякова. Відповідні дані підтверджуються виписками з державного реєстру. Протягом 2009-2017 рр. між АТ “УкрСиббанк” та Дмитром Святашем і Василем Поляковим, в тому числі і за участю DCH, постійно проводилися переговори про реструктуризацію боргів. Проте кожного разу під тими чи іншими приводами боржники відмовлялися від виконання своїх боргових зобов’язань. У 2017 р. “УкрСиббанк” продав пул боргів АІС групі DCH. За позовами “УкрСиббанку” як первинного кредитора та УМК як кредитора-правонаступника, щодо стягнення заборгованості, тривають судові розгляди. Майно АІС частково передано рішенням суду, до відання Національного агентства з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). 06.09.2018 р. управителем заарештованої нерухомості в законодавчо встановленому порядку було визначено ТОВ ЖК “Воздвиженка”, – йдеться у документі.

DCH наголошує, що публічні нападки Святаша та групи АІС на адресу DCH не мають під собою ніякої об’єктивної підстави і можуть бути розцінені лише як спроби очевидних бенефіціарів цієї бізнес-структури ухилитися від виконання своїх боргових зобов’язань.