У Харкові після чотирирічної реконструкції відкрили Будинок нерухомості (фото)

Фото: Харків Times

23 серпня на площі Павлівській, 4 після чотирирічної реконструкції відкрили Будинок нерухомості. Тепер в колишній будівлі Бюро технічної інвентаризації жителі міста зможуть отримати понад 100 послуг, пов’язаних з нерухомістю.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Харківський міський голова Геннадій Кернес під час відкриття зазначив, що в новому закладі об’єднали всі послуги, пов’язані з нерухомістю, щоб харків’яни могли оформити потрібні документи комплексно і в одному місці. Серед них – реєстрація земельних ділянок і прав на них, оформлення дозвільної документації на будівництво або реконструкцію будівель і квартир, технічна інвентаризація всіх об’єктів нерухомості, комплексна послуга по оформленню побудованих і реконструйованих об’єктів, оформлення документів для постачальників житлово-комунальних послуг тощо.

У Будинку нерухомості будуть розміщені профільні виконавчі органи міської влади – Департамент реєстрації, Департамент територіального контролю, Харківське бюро технічної інвентаризації, новий Центр надання адміністративних послуг та ін.

Унікальний об’єкт розміщений в історичній будівлі, в колишньому Селянському будинку земства, збудованому в 1912 р за проектом відомого харківського архітектора Бориса Миколайовича Корнієнко. Серед його робіт – будівля ломбарду по вулиці Університетській (нині – Харківський історичний музей імені Н.Ф. Сумцова), старообрядницька церква по вулиці Ярославській, 28, цирк “Муссурі” по вулиці Благовіщенській, 28, житловий і торговий дім по вулиці Квітки- Основ’яненка, 9.

Фасадам колишнього Селянського будинку (нині – Будинок нерухомості) архітектор додав риси українського зодчества: скошені кути віконних прорізів, декорування народним орнаментом, на фронтоні в ніші поміщений бюст Т. Г. Шевченка. Починаючи з 30-их років минулого століття фасади втратили частину архітектурних елементів і скульптурних деталей, повідомив автор проекту реконструкції історичної будівлі архітектор Володимир Новгородов.

“Розробці проекту передувала непроста робота з пошуків історичних матеріалів, що стосуються початкового зовнішнього вигляду будівлі, вивчення творчості Б.Н.Корнеенко, пошуку аналогів деталей в його харківських творах. Вивчалися залишки штукатурної обробки фасадів, його фарбування, характерні стильові особливості, властиві харківському модерну. за ці розділи проектної роботи відповідав я і мною пророблялися ескізи втрачених балконів, ліпний обробки, майоліки”, – написав Володимир Новгородов на своїй сторінці в Facebook.

Автор проекту не приховує, що не все вдалося в повній мірі – позначилася недостатня підготовка сучасних архітекторів і будівельників до такого роду роботі. Але в цілому вдалося повернути колись майже повністю втрачений образ цієї важливої ​​для архітектури Харкова споруди.