Посадовця Держгеокадастру підозрюють у незаконному відчуженні прибережної паркової зони

Повідомлено про підозру посадовцю Держгеокадастру, який надав у приватну власність землі водного фонду НПП «Гомільшанські ліси».

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Повідомлено про підозру начальнику одного з Відділів ГУ Держгеокадастру у Харківській області за фактом незаконного відчуження земельних ділянок водного фонду (прибережної захисної смуги), які перебувають під об’єктом природно-заповідного фонду НПП «Гомільшанські ліси» (службова недбалість ч. 1 ст. 367 КК України).

Протягом 2015 року посадовець незаконно передав у приватну власність три земельні ділянки загальною площею 0,18 га, які знаходяться під об’єктом природно-заповідного фонду Національного природного парку «Гомільшанські ліси» та фактично є державною власністю.

«Він склав та підписав позитивні висновки по проектам землеустрою щодо відведення зазначених земельних ділянок для індивідуального садівництва у власність громадянам, – повідомив начальник відділу Юрій Ковальов.

Це призвело до вибуття з державної власності земельних ділянок водного фонду – прибережної захисної смуги та завдання збитків державі у розмірі майже 265 тис. грн.

Посадовцю загрожує покарання у вигляді  штрафу від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч.1 ст. 367 КК).