Кучер закликав голову Держлісагентства прибрати Сису

Фото: kharkivoda.gov.ua

Глава Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер під час селекторної наради, яку провів увечері 10 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, закликав главу Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького звільнити директора ДП “Гутянське лісове господарство” Віктора Сису.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Під час селекторної наради Кабміну 10 січня керівник Харківської ОДА підняв кадрові питання обласного управління лісового та мисливського господарства.

Нарада була присвячена трьом питанням: припиненню діяльності незаконних АЗС та закладів грального бізнесу, а також ситуації з обігом деревини в країні. Участь у заході взяв, у тому числі, новопризначений голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький. Саме до нього під час заходу звернувся Кучер.

“У мене прохання до новопризначеного керівника агентства лісових ресурсів. У нас є певна особа під прізвищем Сиса. Я впевнений, що хоча новопризначений керівник працює недовго, але цього лісоруба (я беру на себе таку відповідальність) чорного та такого, що незаконно вирубує ліс, знає вся Україна. Його знає навіть Президент. Вирубка лісів у Харківській області асоціюється саме з цим прізвищем. Сиса працює до сьогоднішнього дня. Його ловлять правоохоронці, його беруть під варту, після цього звільняють, після цього відсторонюють від посади, але Сиса продовжує на даний час працювати та рубати наш ліс. Тому в мене таке пряме конкретне питання: зробіть щось, щоб його прибрати. Що від мене потрібно – повідомте, я надам всю інформацію”, – заявив голова ХОДА.

Як повідомляв Харків Times, Президент Володимир Зеленський 17 липня доручив харківським правоохоронцям припинити вирубку лісів в області. В ході наради директор ДП “Жовтневе лісове господарство” Руслан Чагаровський назвав прізвище Віктора Сиси як одного з головних організаторів масштабних незаконних порубок лісу в області.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 28 серпня провели обшуки за місцем проживання окремих посадових осіб ДП “Гутянське лісове господарство” та в офісах комерційних компаній. Обшук проводився, зокрема, в будинку Сиси, котрий чинив активний опір правоохоронним органам (зокрема фізичне).

Сису затримали увечері 30 жовтня за спробу дати хабара детективу Національного антикорупційного бюро України.

31 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом Спеціальної антикорупційної прокуратури попередили директора держпідприємства про підозру у пропонуванні одному з детективів НАБУ неправомірної вигоди в сумы 100 тис. доларів.

4 листопада родичі Сиси внесли заставу в 5 млн гривень, після чого він вийшов з СІЗО.