Держава дає Харківському шпиталю новий томограф

Фото: Шпиталь Харків / Facebook

Міністерство охорони здоров’я України передає Харківському військовому шпиталю новий сучасний комп’ютерний томограф.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«Харківська обласна військова адміністрація у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України організувала передачу сучасного комп’ютерного томографа для потреб Харківського військового шпиталю», – йдеться у повідомленні.

У ХОВА запевняють, що «вживаються всі необхідні заходи для якнайшвидшої доставки і встановлення комп’ютерного томографа».

Однак у самому Військово-клінічному медичному центрі Північного регіону, хоча й дуже дякують за цей апарат, все ж таки не припиняють збору на ще один.

За словами медиків, той томограф, що його зараз передають, «менш потужний», ніж той, що у шпиталі вийшов із ладу.

«Ми потребуємо апарат середнього класу – хоча би такий, який у нас зараз стоїть і вийшов з ладу. Апарат, який нам пропонується, – менш потужний. Тому нам необхідно продовжити збір на апарат, який дозволить надавати якісну медичну допомогу пораненим і хворим», – пояснює заступник начальника центру з медичного постачання Ярослав Лехмак.

У Центрі розуміють, що при сьогоднішніх навантаженнях, коли томографи «за місяць роблять річну кількість досліджень», і новий апарат з його потужністю за 3-6 місяців також вийде з ладу.

«Окрім того, нам невідомі терміни передачі цього КТ. Тому ми просимо продовжити збір на КТ середнього класу. Якщо у нас буде два томографи, ми зможемо підтримувати належний рівень діагностики і надання медичної допомоги», – сказав заступник  начальника центру з медичної частини В’ячеслав Курінний.

За повідомленням Центра на даний момент вже зібрано навіть трохи більше половини необхідної суми у 30 млн гривень.

«Ми подолали половину величезного маршруту! Нині маємо на рахунках збору трошки більше 50% від потрібних 30 мільйонів гривень», – повідомляють у шпиталі.

Як повідомляв Харків Times, в травні у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону остаточно вийшов з ладу єдиний томограф. Шпиталь за підтримки Благодійного фонду Сергія Притули оголосив збір на новий томограф, конче необхідний для проведення операцій пораненим бійцям.