На відновлення музею Сковороди у Харківській області знадобиться приблизно 112 млн грн

На відновлення музею Григорія Сковороди у селі Сковородинівка у Харківській області, який у травні зруйнувала російська ракета, потрібно приблизно 112 млн грн. Зараз є кошти лише на консервацію зруйнованого росіянами музейного комплексу.

Про це Харків Times довідався з повідомлення міністерства культури та інформаційної політики України.

“Частину коштів ($50 тис.) на заходи з консервації музею надасть ЮНЕСКО. Ще 450 тис. грн на проведення науково-проєктних робіт, необхідних задля відновлення будівлі, виділить з обласного бюджету Харківська ОВА. За попередніми оцінками, для повної відбудови музею необхідно близько 112 млн грн.”, – розповіли у Мінкульті.

Раніше Мінкульт ініціював створення благодійного фонду, який акумулюватиме кошти на відновлення зруйнованого російською ракетою музею Сковороди. “Укрпошта” випустила марку, частину прибутку від продажу якої отримає зруйнований музей.

Переможці Євробачення 2022, гурт Kalush Orchestra передав 330 тис. грн на відновлення музею Григорія Сковороди у селі Сковородинівка у Харківській області,

Довідка:

Музей розташований у маєтку XVII століття, де в останні роки життя працював та біля якого був похований Григорій Сковорода. У мирні часи музей в Сковородинівці був визнаний одним з шести «туристичних магнітів» Харківської області наряду із Шарівським палацово-парковим комплексом, музеєм художника Іллі Рєпіна в Чугуєві,

3 грудня цього року ми відзначили 300-річчя великого українського філософа, чиє ім’я знають і поважають в усьому світі. До 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди Нацбанк ввів в обіг монету номіналом 20 гривень, присвячену мислителю.

Як повідомляв Харків Times, увечорі 6 травня пряме влучення снаряду в дах будівлі Національного музею всесвітньо відомого українського філософа Григорія Савича Сковороди викликало пожежу, яку гасили до ранку.