ХОВА з міськрадою «грають у футбол» молодогвардійцями

Пошкоджені невідомими вчора погруддя комсомольців-героїв, що прикрашають собою подвір’я Харківського ліцею №116, виявляються нікому не потрібними й належать невідомо кому.

Про це Харків Times стало відомо з відповідей представників Харківської міськради та Харківської обласної військової адміністрації на питання журналістів.

Спочатку про те, що «вони не наші» повідомила журналістам представниця міськради та порадила звернутися з питаннями до ХОВА. Хоча до того пошкодження погрудь коментувала Суспільному начальниця Департаменту освіти міськради Ольга Деменко. За її словами, міськрада чекає на відповідь щодо долі молодогвардійців від Міністерства культури та інформполітики.

Дійсно, оскільки, як з’ясувалося, ці скульптури вважаються художніми витворами та внесені до Державного реєстру пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення Харківської області, то й відповідальність за них несе обладміністрація. Але ж ні. Як відповіла на запитання Харків Times представниця ХОВА Карина Бондар, «пам’ятник культурної спадщини за видом монументального мистецтва місцевого значення – погруддя молодогвардійців у Харкові – не перебуває на балансі Департаменту культури і туризму ХОВА. Згідно з останнім документом, датованим 1974 роком, пам’ятка перебувала на балансі навчального закладу №116. Наразі рішення щодо статусу погруддя молодогвардійців перебуває на розгляді Мінкульту».

Таким чином, «м’яч» повернувся на поле міськради.

Міськрада, в свою чергу, опублікувала лист від Департаменту культури та туризму ХОВА до керівництва ліцею №116, в якому містяться відомості про підстави вилучення пам’ятки з реєстру, такі, як, приміром, «втрата предмету охорони» чи «втрата культурного контексту». Але це жодним чином не проливає світло на те, хто має приймати остаточне рішення про знесення цих погрудь.

Хоча весь цей «футбол», мабуть дає розуміння того, що боротися за молодогвардійців ніхто не збирається, хоча хто й коли їх нарешті прибере, залишається незрозумілим.

Як повідомляв Харків Times, Харківська міська рада прокоментувала пошкодження погрудь «комсомольців-героїв», які досі прикрашають собою подвір’я 116-ї школи. Але зазначила, що спочатку їх треба переписати та отримати дозвіл на знесення.