Харківська міськрада не проти знести «молодогвардійців» (фото)

Харківська міська рада прокоментувала пошкодження погрудь «комсомольців-героїв», які досі прикрашають собою подвір’я 116-ї школи. Але спочатку їх треба переписати та отримати дозвіл на знесення.

Про це Харків Times дізнався з коментаря, який надала Суспільному начальниця Департаменту освіти міськради Ольга Деменко.

«Погруддя, які розташовані на території 116-ї школи в Харкові, обов’язково знесуть. Але ми не робимо так, щоб прийшли розбили, розвалили, нашкодили й побігли. Ми живемо у правовій державі, тому все має бути за законом. Ми зараз склали повний перелік погрудь, які є на територіях навчальних закладів, у нас таких 12 об’єктів. І ми доведемо все до логічного завершення, але дотримуючись законів і нормативно-правових документів. Бо такі дії — це вандалізм», – заявила Деменко.

Погруддя «молодогвардійців» перед школою №116 у середмісті Харкова невідомі активісти пошкодили вчора, 13 лютого. За кілька днів до того їх облили фарбою, але потім відмили.

«Ну і навіщо було відмивати погруддя молодогвардійців у Харкові? Який сильний вітер. Стихія їх побила», – вчора написав у Facebook громадський активіст, голова громадської організації «Світанок» та співзасновник проєкту «Деколонізація. Україна» Вадим Поздняков.

Оскільки ці погруддя є пам’ятниками і вважаються витвором мистецтва, відповідає за них насправді не міськрада, а Харківська обласна адміністрація. Хоча не зайве пригадати, що першу таку типову «алею героїв» у Харкові знесли саме з ініціативи Харківської міськради, коли будували на Дзеркальному струмені храм московського патріархату, в 2013 році.

Як повідомляв Харків Times, з 1972 року погруддя з так званої «алеї героїв» у сквері в середмісті Харкова мають охоронний номер 3061-Ха на підставі рішення виконкому Харківської обласної ради депутатів трудящих від 25.01.1972 № 61. Наказом Міністерства культури та інформаційної політики від 14.01.2021 №10 алея була внесена до Державного реєстру пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення Харківської області. Щоправда, залишається незрозумілим, яка саме алея малася на увазі, адже тієї, розташованої за Дзеркальним струменем, не було від 2013 року.

На думку ХОВА, ці погруддя «не виступають символом російсько-імперського та радянського минулого», проте вже «не вписуються в контекст публічного громадського простору», а тому мають бути переміщені, «не втрачаючи свого правового статусу».