ХОВА закупила колючих дротів на 60 млн грн за прихованими цінами

Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації уклав кілька угод з компанією “Інтер-канат” на закупівлю дротових виробів на загальну суму 63 млн грн. На відміну від військових частин, які проводять відкриті торги, чиновники ХОВА переважно приховують деталі угод та вартість придбаних виробів.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Харківського антикорупційного центру з посиланням на дані сайту Prozorro.

За даними ХАЦ, 29 серпня департамент ЖКГ уклав угоду з “Інтер-канат” на закупівлю колючого дроту “єгоза-стандарт”. Придбали 825 виробів за 7,425 млн грн, або по 9000 гривень за одиницю.

“Військова частина 9971 купувала цього року бобіну “єгоза-стандарт-1000/5-2,5” по 1500 гривень. Військова частина А2166 планує укласти угоду на придбання комплекту “єгоза-450/3” по 1320 гривень за одиницю.”, – повідомили у ХАЦ.

На момент, коли укладали перші угоди, серед співвласників “Інтер-канату” був громадянин Китаю – Лі Мяо. Зараз фірма належить Андрію Хоменку та Миколі Бойменку.

Перешкоди та загородження з колючого дроту чиновники купували за програмою територіальної оборони області. Всі кошти за цими угодами уже перерахували підряднику.

Як повідомляв Харків Times, приблизно 350 млн грн витратять на модульні укриття у Харківській області. 11 захисних споруд вже встановили, 65 об’єктів ще планують змонтувати.