Борги у спадок, або як не втратити майно

Як уникнути фінансових втрат при спадкуванні проблемного майна

На превеликий жаль, людське життя не безмежне, і рано чи пізно вона підходить до свого завершення. Жив чоловік, щось планував, будував, ремонтував, збирав, кредитувався і займав, але смерть перекреслює всі, і те, що залишилося після людини, стає спадковим майном. Як би боляче не було спадкоємців, але від цього факту нікуди не дінешся і смерть не обдуриш. А спадок треба приймати, подаючи в установлений строк відповідну заяву.Але в практичній діяльності трапляються випадки, коли спадок обтяжене боргами і кредитами, а кредитори вишикувалися в чергу, щоб отримати своє. Сьогодні дуже багато майна, яке купувалося в іпотеку або за кредитні кошти, але спадкодавець за життя не встиг погасити свої зобов’язання, і після смерті залишився винен. Спадкоємці, які приймають майно, разом з правами беруть на себе і обов’язки спадкодавця, тому вони повинні будуть розрахуватися по боргах і кредитах.

Які можуть виникнути негативні наслідки?

Якщо сума не велика, а спадкоємець має можливість її відразу погасити, то так в більшості випадків і відбувається. Але якщо людина померла, ледь оформивши кредит, або має велику заборгованість по ньому, то прийняття такого спадщини з боргами, чревате наслідками.Кредиторам все одно, за рахунок чого і як будуть погашатися борги і виконуватися зобов’язання, тому якщо спадкоємець не має наміру виконувати перейшли до нього зобов’язання, то вони можуть задовольнити свої вимоги за рахунок його майна. Наприклад, звернутися до суду і подати клопотання про накладення арешту на особисте майно спадкоємця для забезпечення позовних вимог.

В такому випадку, картина, що відкривається перед спадкоємцем, несильно приваблива, і навіть викликає обґрунтовану тривогу. Чи варто в разі, коли боргів більше, ніж вартість самої нерухомості, приймати спадщину? Щоб не брати на себе зобов’язання спадкодавця і виплачувати грошові кошти за рахунок свого майна?Тут треба все зважити і розрахувати, проконсультуватися у наших адвокатів про подальшу перспективу і можливий розвиток подій. Щоб не вийшло так, що приймаючи спадщину з боргами, спадкоємець просто позбутися всього того, що на праві власності належить йому.

Юристи і адвокати Києва https://pankova-vislyaeva.kiev.ua/ зі спадкового права проаналізують ситуацію, розглянути судову перспективу і можливість застосування строків позовної давності, вироблять виграшну стратегію і індивідуальну тактику, дадуть всебічну консультацію з цього питання. Знання норм матеріального і процесуального права дозволяє завжди мати виграшну позицію, забезпечувати захист прав та інтересів клієнта.

Слід пам’ятати, що кожен випадок індивідуальний, і не в кожній ситуації можна усунути перешкоди до прийняття спадщини. Але пiдкованi юристи і адвокати докладуть максимум зусиль, щоб спадкоємець мав можливість розпоряджатися прийнятим нерухомим або рухомим майном.