Суд призупинив рішення міської влади про підвищення тарифів на проїзд

Окружний адміністративний суд 19 лютого призупинив дію рішень виконавчого комітета Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд у метрополітені та наземному електротранспорті.

Про це повідомив Харківський антикорупційний центр, представники якого подали до суду позов про признання відповідних рішень незаконними.

“Друзі, в нас сьогодні дві перемоги. Перша – зупинене рішення Виконкому щодо підвищення вартості проїзду в метро до 8 гривень. Знову вартість проїзду в метро по 5 гривень з моменту проголошення Ухвали (19 лютого 2019 року, о 18:30). Друга – зупинене рішення Виконкому щодо підвищення вартості проїзду в трамваях та тролейбусах до 6 гривень. Знову вартість проїзду в трамваях і тролейбусах по 4 гривні з моменту проголошення Ухвали (19 лютого 2019 року, о 17:00)”, – йдеться повідомленні.

Ці рішення суд прийняв, задовольнивши клопотання про забезпечення позовів.

UA: Харків повідомляє, що перед початком засідання на майдані Свободи зібралися учасники акції на підтримку законності підвищення вартості проїзду у метро, трамваях та тролейбусах. Організатор акції – Об’єднана профспілка Харківського метрополітену. До входу до суду під’їхали чотири тролейбуси з написом “Спецподача”. Учасники акції розгорнули плакати з написами “Транспорт без політики”, “Судді, почуйте нас, харків’ян”, “Ми – за Закон”. Люди вийшли у неробочий час, розповів Олексій Бітнер, речник Харківського метрополітену.

Як повідомляли ЗМІ, на одному з тролейбусів було прикріплено плакат “ХАЦики! Прекратите давить на суд” (від абревиатури ХАЦ – Харківський антикорупційний центр). Активісти відреагували на це, сфотографувавшись із плакатом “Будь с нами! Будь ХАЦиком!”.

За станом на 21:30 на сайті міськради жодних коментарів щодо ухвали суду не було.

Як повідомляв Харків Times, 6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступили в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого, представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнення недійсними рішень про підвіщення вартості проїзду в міському електротранспорті.