Суд, супермаркет, Нова пошта та Південний вокзал – у Харкові знову шукали вибухівку (доповнено)

Фото: pl.npu.gov.ua

У Харкові поліція завершила перевірку повідомлення, що надійшло напередодні, 15 грудня, про мінування кількох об’єктів міста.

Про це Харків Times дізнався зі щоденного звіту про оперативну обстановку в Харківській області.

Інформація про закладання вибухівки надійшла о 14:44 на електронну адресу Харківського апеляційного суду, що на площі Героїв Небесної Сотні, 36. У повідомленні вказувалося, що вибухівка закладена безпосередньо у будівлі суду.

Окрім цього нібито заміновано супермаркет «Клас», що недавно відкрили біля станції метро “Проспект Гагаріна” (провулок Донецький,18), 16-поверховий житловий будинок з офісними приміщеннями на проспекті Гагаріна, 41/2, відділення “Нової пошти” на вул. Мало-Гончарівська, 28/30, та будівля залізничного вокзалу (площа Привокзальна, 1).

За інформацією прес-служби Нацполіції області, фахівці оглянули близько 143 тисячі квадратних метрів приміщень і прилеглої території, евакуювали 175 осіб.

Жодних підозрілих предметів або вихових пристроїв виявлено не було.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 259 КК (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

Як повідомляв Харків Times, 6 грудня поліція розпочала пошук вибухівки у всіх школах Харкова. Анонім повідомив про замінування шести навчальних закладів міста, але вибухотехніки перевіряють усі.

Повідомлення про мінування шести шкіл Харкова, що надійшло 6 грудня, виявилося фейковим.

Вибухотехніки перевірили 216 навчальних закладів Харкова через інформацію про мінування, що надійшла 6 грудня. Вибухових предметів чи речовин фахівці не виявили.

7 грудня від оператора лінії “012” до поліції Харкова повідомили про закладання вибухівки у школах, вузах та торгових центрах міста. Це повідомлення також виявилося хибним.

13 грудня через загрозу вибуху евакуювали співробітників та відвідувачів Харківського апеляційного суду та перевірили ресторан, універмаг та популярні ТРЦ.

14 грудня анонім знову повідомили про закладання вибухівки у будівлі Харківського апеляційного суду.