Під Харковом на старому полігоні для сміття висадили дерева і кущі (фото)

Фото: city.kharkov.ua

26 листопада на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів відбулася акція з озеленення, учасники якої висадили понад три тисячі саджанців на площі 13 га.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Харківської міськради.

Озелененням займалися співробітники КП «Муніципальна компанія з поводження з відходами» екоактивісти, студенти Національного технічного університету «ХПІ» та Харківської національної академії міського господарства ім. О.М. Бекетова. Усього заплановано висадити саджанці 2,6 тис. ялівцю та 200 спіреї, а також саджанці 620 тополь.

Як повідомив директор КП «Муніципальна компанія з поводження з відходами» Юрій Суярко, озеленення – завершальний етап рекультивації старого полігону. Раніше для запобігання потраплянню полігонного газу в атмосферу його вкрили геомембраною, зверху уклали шар фільтрації та насипали грунт.

«В Україні рекультивацію такого масштабу не робив жоден полігон. Впевнений, що для багатьох ми станемо прикладом. Ми вийшли на фінішну пряму. За допомогою рослин ми не лише зміцнимо схили колишнього полігону, а й зможемо значно покращити якість повітря – збагатити його киснем та іншими корисними речовинами», – розповів Юрій Суярко.

Нагадаємо, що в рамках проєкту з рекультивації у тілі старого полігону пробурили 35 свердловин для видобутку біогазу, який перероблятиметься на електроенергію. Її використовуватимуть для електропостачання промислового майданчика сміттєпереробного комплексу, а надлишки відправлятимуться на Дергачівську підстанцію.

Як повідомляв кореспондент Харків Timesна будівництві багатофункціонального комплексу з переробки твердих побутових відходів в Дергачівському районі виконано 95% запланованих робіт, і його планується запустити до кінця року.

На рекультивованому полігоні планується звести всесезонну гірськолижну трасу. Наразі розробляється проектна документація та ведуться переговори з потенційними партнерами.