У Харкові за забруднення повітря судять директора коксового заводу

Фото: из открытых источников

Жовтневий районний суд міста Харкова розглядає справу стосовно директора підприємства ТОВ «Коксовий завод «Новомет» за фактом забруднення атмосферного повітря, що спричинило небезпеку для довкілля (ч. 1 ст. 241 КК України).

Про це Харків Times повідомили у прес-службі суду.

Згідно з обвинувальним актом директор знав, що підприємство не має відповідних дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферу. Але незважаючи на це, з січня по вересень 2020 року “організував виробництво коксу та кам’яновугільної смоли, що призвело до викиду в атмосферу різних забруднюючих речовин”.

“Внаслідок таких викидів за результатами комплексної комісійної судової інженерно-екологічної та економічної експертизи підтверджено збитки державі в особі Державної екологічної інспекції у Харківській області у сумі 3 191 356 гривень.”, – йдеться у повідомленні.

Справа має номер 639/6355/21 і знаходиться у провадженні судді Дмитра Мілова. Санкція статті, за якою складено обвинувальний акт, передбачає декілька видів покарань. Це може бути штраф від однієї тисячі восьмисот до трьох тисяч шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 30 600 до 61 200 грн). Суд також може призначити покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий строк або без нього.

23 листопада відбулося підготовче засідання, після якого розпочався судовий розгляд. При розгляді справи суддя виніс постанову про повернення цивільного позову про відшкодування шкоди, про яку клопотали позивачі Решетька, Кузнєцова, Давиденка, Стукова та Стукова.

Наступне судове засідання призначене на 13 грудня о 11:30.

Як повідомляв Харків Times, у грудні 2020 року Харківський окружний адміністративний суд ухвалив зупинити роботу заводу до отримання ним дозволу на викиди забруднюючих речовин у повітря. При цьому Харківська обласна прокуратура, підтримавши позов тієї ж Держекоінспекції, вимагала закриття заводу до приведення до ладу очисних систем підприємства.

24 лютого Харківська міська рада звернулася до президента та прем’єр-міністра України з проханням взяти під особистий контроль ситуацію із забрудненням атмосферного повітря при здійсненні діяльності ТОВ «Коксовий завод «Новомет» і дати доручення відповідним установам вжити необхідних заходів.

2 березня міська комісія з надзвичайних ситуацій звернулася до відповідної державної комісії з вимогою заборонити роботу підприємства.

15 березня харків’яни провели черговий пікет під гаслом «Харків’яни мають право на чисте повітря» під стінами Другого апеляційного суду Харкова, де слухалася справа по апеляції «Новомету».

А представники ТОВ «Коксовий завод «Новомет», що оскаржують рішення про тимчасове зупинення підприємства, того дня просто не з’явилися на розгляд своєї скарги.

І нарешті, 24 березня коксовим заводом зайнялася Служба безпеки України – силовики повідомили про підозру директору заводу «Новомет», що постійно забруднює повітря і, не дивлячись на рішення різних інстанцій, продовжує працювати без відповідних документів. Санкція статті передбачає великий штраф або ув’язнення до трьох років.

31 березня стало відомо, що Держекоінспекція дозволила коксовому заводу ще сім років отруювати атмосферу Харкова.

7 квітня противники коксового заводу в Харкові пікетували суд, який повинен був розглянути апеляцію заводу.

3 червня Господарський суд Харківської області оштрафував коксовий завод «Новомет» на 3,5 мільйона гривень за заподіяну його викидами шкоду екології.

У вересні 2021 року Новобаварська окружна прокуратура Харкова затвердила і направила до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства.